Güncel

Qualcomm Computex 2016 Fuarı'nda neler duyurdu?

Qualcomm, Computex 2016'da yeni teknolojiler duyurdu.

Qualcomm Computex 2016 Fuarı'nda neler duyurdu?

Qualcomm’un Tayvan’da düzenlenen COMPUTEX 2016 fuarında bazı duyurular yaptı. Bu duyuruları aşağıda inceleyebilirsiniz.

Qualcomm, geliştirdiği yeni 802.11ac Tri-Radio platformlar ile ev ağları için yüksek performanslı Wi-Fi bağlantısını duyurdu

Qualcomm, ev ağlarında kapasiteyi artıran ve kullanıcılara daha iyi bir Wi-Fi deneyimi sunan yeni tri-radio 802.11ac platform ailesini tanıttı. Bu yeni platformlar, Çoklu-Kullanıcı MIMO (MU-MIMO) ve Qualcomm Wi-Fi SON (kendi kendini düzenleyen ağlar) teknolojisi gibi üst seviye Wi-Fi özelliklerini, yaygın olarak kullanılan yönlendiriciler (routers) ve akıllı tekrarlayıcılara (smart repeaters) dâhil ediyor. Bu sayede sorunsuz bağlantıyı basitleştiren teknolojilere geçiş hızlandırılmış olacak.

- Qualcomm, nesnelerin internetinin gelişimini güçlendirmek için yeni Wi-Fi Çözümü ve Yazılım Ekosistemini duyurdu

Qualcomm, amiral gemisi bağlantı çözümü QCA401x bağlantısını yeni bir ürün ile genişletti. Yeni QCA4012 yongası; çift bant Wi-Fi, gelişmiş güvenlik, düşük güç ve küçük boyutu, bağlantılı cihazları destekleyecek en uygun fiyatta sunuyor. Qualcomm Technologies, QCA401x yazılım ekosistemi içerisine ayrıca HomeKit, Google Weave ve AllJoyn ile birlikte yeni bulut servis sağlayıcılarına desteği de dâhil etti.

- Qualcomm, geniş bant servis sağlayıcılarının gigabit hizmetlerine geçişini kolaylaştırmak için yeni GigaDSL ürünlerini tanıttı

Qualcomm, genişbant servis sağlayıcılarının sorunsuz bir şekilde VDSL’den Gigabit teknolojisine geçişlerini mümkün kılmak için uçtan uca GigaDSL ürünlerini tanıttı. Başta Kore ve Japonya’daki operatörlerin mevcut VDSL’den geçişleri için gerekli şartları karşılayabilmeleri için tasarlanan MDU (multiple dwelling units) için yeni QCO5700 ve CPE (customer premises equipment) için QCM5720 ürünleri, mevcut telefon hatları üzerinden saniyede 1 gigabit (Gbps) hız sunarken operatörlerin mevcut modemleriyle ve hazırda kurulu altyapılar ile birlikte kullanılabiliyor.

- Qualcomm, giyilebilir teknolojiler için endüstri lideri Snapdragon Wear ailesini yeni işlemci, platform ve destekler ile genişletti

Qualcomm, çocuklar için bağlantılı cihazlar, yaşlılar için saatler, fitness takipçileri, akıllı kulaklıklar gibi spesifik kişilere odaklı giyilebilir teknoloji segmenti için geliştirdiği yeni Qualcomm Snapdragon Wear 1100 işlemcisini tanıttı. Snapdragon Wear 1100 işlemci, çok amaçlı giyilebilir teknolojiler için tasarlanan Snapdragon Wear 2100 işlemcisini tamamlayarak Snapdragon Wear ürün ailesine dâhil oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.