Güncel

Redhack bugün mahkeme karşısına çıkıyor

Grup adına faaliyet göstermekle suçlanan 10 kişi bugün yargı önüne çıkıyor.

Redhack bugün mahkeme karşısına çıkıyor

Redhack (Kızıl Hackerlar) grubu adını ilk olarak Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne Şubat 2012'de düzenlediği siber saldırıyla duyurmuştu. Grup bununla da kalmayıp birçok resmi siteye saldırmıştı. Bugün bu grup adına faaliyet göstermekle suçlanan 10 kişi bugün yargı önüne çıkıyor.

Hacker Grubu 3'ü tutuklu 10 sanık "terör örgütü üyesi olmamakla beraber, silahlı terör örgütü adına suç işlemek" ile suçlanıyor.

1353771716_redhack1.jpg
Ayrıca sanıklar iddianamede "bir bilişim sisteminin bütününe veya bir kısmına hukuka aykırı olarak girmek, bilişim sisteminin işleyişini engellemek ve bozmak, kişisel verilerin ele geçirilmesi ve yayımlanması, gizli bilgileri temin etmek" ile de suçlanıyor.

Yargılanan sanıklar hakkında 8,5 yıldan 24 yıla kadar hapis cezası isteniyor. Tutuklular ise Redhack, sanıkların hiçbiriyle herhangi bir bağları olmadığını ve grupla ilgili haberleri paylaşmak dışında kendileriyle bir ilgileri bulunmadığını söylüyorlar.

Bir Redhack üyesi, "Bu insanlar yakalandığında Redhack yakalandı dediler. Ama (soruşturmanın başladığı) Mart 2012 tarihinden bu yana eylemlerimiz durmadı, tam tersine çoğaldı" dedi.

"Sosyalist oldukları için terörist damgası yediklerini" söyleyen Redhack üyesi, "İnternet güvenliği konusunda birçok ülkenin gerisinde olan devlet kurumları daha fazla saldırıların önüne geçmek için halka 'korku' salmaya çalışıyorlar. 'Redhack'e destek verirseniz başınıza bunlar gelir' mesajı vermeye çalışıyorlar" dedi.

RedHack'in eylemleri ise şu şekilde sıralanıyor.

- Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın sistemine girerek bazı TSK personelinin bilgilerinin ifşa edilmesi.

- Dışişleri Bakanlığı'nın dosya paylaşım sitesinin hedef alınması ve bir çok yabancı diplomatın kimlik bilgilerinin yayımlanması.

- Türk Hava Yolları'nın internet sitesine, THY çalışanlarının grevine destek amacıyla siber saldırı gerçekleştirilmesi.

- Diyanet İşleri Başkanlığı'nın ana sayfasının hacklenmesi ve AKP hükümeti ile Fethullah Gülen cemaatine yönelik eleştiriler yayımlanması.

- ÖSYM sitesinin bir süreliğine çökertilmesi.

Redhack son olarak yarın görülecek dava nedeniyle Cuma akşamı Anayasa Mahkemesi'nin internet sitesine saldırı düzenledi. Saldırı nedeniyle "anayasa.gov.tr" internet adresine ulaşım bir süreliğine kesildi.

Yorumlar
yavuz
sinan+1 kardeşim
Cevapla
sinan
sen de haklisin kardesim burasi Turkiye, burada kimse suc islemez herkes magdur, Adamlarin valiz dolusu belgelerle sike yaptigi belirlendi, yoook onlar magdur, adamlar yillarca bu ulkeyi soydu istediklerini oldurdu istediklerini basa gecirdi ,yoook bunlar vatan sever........... Sadece cikarin artik su at gozluklerini . birakinda kimin suclu kimin sucsuz olduguna mahkemeler karar versin.... sizin idiolijiniz degil.
Cevapla
Redhack yargılanmıyor redhack i yakalayamadıkları için onların gönderilerini paylaşan 15 16 yaşında kızlı erkekli sabi sübyanı hapse atacaklar haberi doğru verin bu arada hangi silahlı örgütmüş o biri yazarsa sevinirim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.