Güncel

Redhack fena hacklendi!

Anonymous’un Türkiye sorumlusu hacker grubu RedHack ‘e operasyon düzenlendi.


Son yıllarda resmi kurumlara saldırıda bulunan Anonymous’un Türkiye sorumlusu hacker grubu RedHack ‘e operasyon düzenlendi ve gruba üye olduğu iddia edilen 14 kişi gözaltına alındı.

5 aydır çalışma yapan Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, bilgisayar korsan grubu Redhack’e İstanbul, Ankara başta olmak üzere 30 ayrı adrese yapılan baskında aralarında dizi oyuncusu Barış Atay ve Anonymous'un Türkiye sorumlusu olduğu iddia edilen bir kişinin de bulunduğu 14 kişiyi gözaltına aldı.

1385144895_redhackic000.jpg

 Redhack grubu, Dışişleri, İçişleri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlıkları, Anayasa Mahkemesi, YÖK, Emniyet, Jandarma gibi kurumlara saldırmakla suçlanıyor. Hatırlarsanız RedHack ve Melih Gökçek arasında yaşanan savaşta bir süre gündemden düşmemişti.

Redhack grubu, resmi kurumları hacklemenin yanısıra Gezi eylemlerinde sosyal medya aracılığıyla halkı örgütlemek, isyana teşvik etmek, yalan bilgiler yayarak kamu düzenini bozacak şekilde halkı tahrik etmekle suçlanıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.