Güncel

Redmi 9, Note 9 ve Poco M2 için güncelleme sürprizi!

Redmi 9, Note 9 ve POCO M2 cihazları için güncelleme sürprizi geldi. Yakın zamanda bu üç cihaz güncellenecek. Detaylar bu haberimizde.

Redmi 9, Note 9 ve Poco M2 için güncelleme sürprizi!

Xiaomiui'ye göre Redmi 9, Redmi Note 9 ve POCO M2, Android 12 güncellemesini belirli bir yapı numarasıyla dahili olarak alacağını duyurdu. Bu cihazların Android 12 güncellemesi yakında genel kullanıma sunulacak.

Daha önce Redmi 9, Redmi Note 9 ve POCO M2'nin Android 12 güncellemesini almayacaklarını biliniyordu. Çünkü Redmi Note serisi akıllı telefonlar güncelleme politikası gereği bir büyük Android güncellemesi alıyordu. Zaten Redmi 9, Redmi Note 9 ve POCO M2 kutudan Android 10 ile piyasaya çıktı ve son zamanlarda Android 11 güncellemesini almaktaydı.

Redmi 9 serisi kullanıcıları için mutlu haber

Android 11 güncellemesinin bu cihazlar için son büyük Android güncellemesi olmasını beklerken, yakın zamanda bu cihazlar Android 12 güncellemesini alacak olan cihazlara dahil oldu.

Global ROM için kod adı Lancelot olan Redmi 9, belirtilen yapı numarasıyla güncellemeyi aldı. Redmi 9 dahili olarak 22.1.26 yapı numarasıyla Android 12 güncellemesini alırken, Global ROM için Merlin kod adlı Redmi Note 9, belirtilen yapı numarasıyla güncellemeyi almış oldu.

Hindistan ROM için Shiva kod adlı POCO M2, dahili bir testte belirtilen yapı numarasıyla güncellemeyi aldı. POCO M2 dahili olarak 22.1.26 yapı numarasına sahip Android 12 güncellemesini almış oluyor.

Ülkemizdeki Redmi 9, Note 9 ve Poco M2 kullanıcıları (Global ve Hint ROM sahipleri) büyük ihtimalle 2. veya 3. Partide bu güncellemeye kavuşacaklar.

Yorumlar
Xiaomi
Redmi note 9 kullanıcısıyım. Hala android 10. Android 11 gelmedi?
Cevapla
Abdullah Çelenoğlu
Caniniz sikildikca guncelleme yapin sadece donmalar kasmalar geçmiyor ki siz onlara care bulun
Cevapla
Erol atak
Note 9 arama yapınca veya arama gelince ekran kararması devam ediyor. Güncelleme ile bu sorun düzelecekmi?
Cevapla
Yusuf Sosa
Geçtiğimiz günlerde Redmi Note 9 adlı telefonun Global sürümünün *12.5.3.0* ön güncellemesi geldi.
Cevapla
Murat
Evet banada geldi
Veysel
Ne alakası var cihaz redmi 9 12.5.4.0 geldi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.