Redmi Note 11 Pro+ muhteşem özelliği ile tanıtılacak!

Redmi Note 11 serisinin yakın zamanda tanıtılacağı tarih açıklanmıştı. Redmi serisinin en üst modeli olacak olan Note 11 Pro+ serisi muhteşem özellikler ile geliyor.

Redmi Note 11 Pro+ muhteşem özelliği ile tanıtılacak!

Redmi, 28 Ekim'de yeni akıllı telefon serisi Redmi Note 11'i tanıtacağı büyük bir konferans hazırlıyor. Bu serinin yanına firmanın akıllı saati olan Redmi Watch 2 de eklenecek. Redmi Note 11 Pro+ modeli de beklenmedik bir şekilde en üst seviye özellikler ile geliyor.

120 Watt hızlı şarj!

Hızlı şarj teknolojisi ile karakterize bir özelliği olacak olan akıllı telefon, diğer serideki üç model arasında en donanımlı model olacak. Özellikle Xiaomi MIX 4 modelinden bildiğimiz 120 watt'lık bir şarj teknolojisi ile tanıtılabilir.

Pro modelinin yalnızca 67 Watt şarj hızına sahip olması bekleniyor. Böyle hızlı bir şarj teknolojisi ile özellikle bu modelin de üst-orta sınıfa ait olacağı gerçeğini hesaba katarsak, kesinlikle rekabet avantajı da oluşturacak.

Redmi Note 11 Pro+ muhteşem özelliği ile tanıtılacak! - Resim : 1

Son gelen bilgilere göre Redmi Note 11 Pro+ modelinin 6,67 inçlik büyük bir AMOLED ekranla gelmesi bekleniyor. Ayrıca, bu ekran paneli 120 hertz ekran yenileme hızını destekleyecek.

Ancak bu fiyat aralığında, görüntülenen içeriğe göre ekranın yenileme hızını akıllı ve dinamik bir şekilde değiştiren LTPO teknolojisi olması beklenmiyor.

MediaTek işlemciler yıldızlaşıyor

Bu durumda bile Redmi, MediaTek'ten güçlü bir işlemci ile telefonunu donatacak. Spesifik olarak bu işlemci, Dimensity 1200 AI adlı bir yonga seti olacak. Bu işlemci, henüz belirlenmemiş miktarda telefonun DDDR4 RAM'i ile gelecek (6-8 veya 12).

Redmi Note 11 Pro+ muhteşem özelliği ile tanıtılacak! - Resim : 2

Fotoğraf çekimleri için de iyileştirmeler olacak olan modelde, Ana kamera, Sony'nin 8 megapiksel ultra geniş açılı lensini tamamlayan 108 megapiksel çözünürlüğe sahip kamera bizleri bekleyecek.

Firma tarafından bir diğer yenilik olarak, JBL tarafından sağlanacak olan bir çift stereo hoparlör olması bekleniyor. Daha önce bahsedilen yeni dokunsal titreşimli motorun da prömiyerini firma bu lansmanda yapacak.

Redmi lansmanı daha birçok süpriz ile gelebilir. Belki Redmi'nin en üst modeli olacak olan Note 11 Pro+ da daha farklı teknolojiler görebiliriz. Tüm bu yenilikleri kaçırmak istemezseniz bizleri takip etmeyi unutmayın.