Redmi Note 9S kullanıcılarını ilgilendiren gelişme!

Çinli üretici Xiaomi, MIUI 13 ile beraber kullanıcılarını çileden çıkartmış ve bazı kullanıcılarını kaybetmişti. Çokça eleştirilen şirket artık kendisini düze çıkartmak istiyor. İşte detaylar.

Redmi Note 9S kullanıcılarını ilgilendiren gelişme!

Son zamanlarda birçok kullanıcısını kaybeden Xiaomi, kaybettiği kullanıcılarını geri kazanmak için çok uğraşıyor. Şirket dün de belirttiğimiz gibi Note 9 ailesine müjdeli haber vermişti. Firmanın konuyla alakalı daha fazla detayı ortaya çıktı.

Redmi Note 9S serisi de güncelleniyor

Xiaomi, Redmi Note 9 serisi cihazlarına göndermiş olduğu MIUI 13 arayüzüyle bazı telefonlarda büyük sorunlara neden olmuştu. Çinli şirket hata çıkan modelleri bir türlü düzeltememiş ve kullanıcıların markadan soğumasına sebep olmuştu. Ancak Xiaomi Redmi Note 9S serisini de boş geçmiyor.

Redmi Note 9S serisi için müjdeli haber!

Redmi Note 9S, Redmi Note 9 Pro, Redmi Note 9 Pro Max ve POCO M2 Pro, Android 10 tabanlı MIUI 11 kullanıcı arayüzü ile piyasaya sürüldü. Cihazlar şu ana kadar 2 Android ve 3 MIUI güncellemesi almış durumdalar. Ayrıca bu modeller için son Android güncellemesi Android 12 ile sonlanmış olacak. Cihazlar MIUI 14 ile beraber Android 12 güncellemesini alıp desteği kesilen modellere isimlerini yazdıracaklar.

Yukarıda saydığımız modellerin MIUI Global yapıları ise V14.0.0.1 SJZMIXM ve V14.0.0.1 SJWMIXM şeklinde olacak. Xiaomi'nin yapmaya çalıştığı son hareketle kullanıcıları iyi yönde etkilemesi bekleniyor. Xiaomi'nin gelişmelerini nasıl buluyoruz.