Güncel

Resmen onaylandı: Nokia 2016 yılında Android telefonlar üretecek!

Nokia Çin başkanı Mike Wang yaptığı açıklamada şirketin 2016 yılında Android tabanlı akıllı telefonlar üretmeye başlayacağını söyledi.

Resmen onaylandı: Nokia 2016 yılında Android telefonlar üretecek!

Geçtiğimiz yıl Microsoft ile yaptığı sözleşme sonucunda 2016 yılına kadar akıllı telefon pazarında cihaz üretiminde bulunamayacak olan Nokia'nın isimsiz kaynaklardan gelen birçok bilgilere göre bu yılın sonunda tekrar geri dönecek. Ancak bu dönüş Windows ekosistemine değil, doğrudan Android pazarına giriş için olacak.

Nokia'nın 2016 yılına dair planlarıyla ilgili söylentiler devam ederken bugün gelen haber bu iddialara son noktayı koydu. Nokia Çin'in başkanı Mike Wang, Nokia'nın 2016 yılında Android telefon pazarına giriş yapacağını açıkladı. Ayrıca Wang, şirketin AR-GE bölümünün Çin'in Sichuan bölgesindeki merkezine taşınacağını söyledi. Şirket Android tabanlı akıllı telefonlarını üretmek için ayrıca Sichuan'daki fabrikasını kullanacak.

1429907721_img20150424172340.jpg

Bir bakıma Nokia, AR-GE merkezini taşımasıyla birlikte Çin merkezli bir şirkete dönüşebilir. Eğer bu gerçekleşirse Xiaomi, Lenovo, Oppo ve ZTE ve benzeri birçok Çinli dev Finlandiyalı Nokia'nın rakibi olacak. Şahsi fikrim Nokia bu süreçte üst seviye akıllı telefonların üretimine önem verirse isminin de sunduğu avantajla kısa sürede bu rakiplerini geride bırakabilir.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.