Güncel

Ripple için ABD'de imza kampanyası başladı! İbre tersine dönecek mi?

XRP topluluğu, Ripple'ın resmi bir para birimi olarak tanınmasına yönelik imza kampanyası başlattı!

Ripple için ABD'de imza kampanyası başladı! İbre tersine dönecek mi?

XRP topluluğu, büyük bir imza kampanyası başlattı. Doğrudan ABD federal hükümetine bir çağrı niteliğinde olan imza kampanyası, XRP’nin resmi olarak para birimi olarak kabul edilmesini içeriyor.

Ripple için ABD'de imza kampanyası başlatıldı! İbre tersine dönecek mi?

Geride bıraktığımız 2020 yılı içinde şüphesiz en fazla ilgi gören kripto para birimi Bitcoin oldu, yatırımcılarını heyecandan titretmeye devam eden para birimi BTC şu anda 34,000 dolar seviyelerinde.

Ancak şu anda tüm ilgileri üzerine çeken bir kripto para birimi daha var, o da XRP yani Ripple. Yatırımcılarını hem çok sevindiren hem de çok üzen Ripple, bir süreliğine kripto para borsalarından bile kaldırılmıştı. Peki Ripple'ın bütün ilgiyi üzerine çekmesinin sebebi ne?

Bir zamanlar şu anki değerinin 14 kat üzerinde olan para birimi, son 1 ayda çok ciddi bir değer kaybı yaşadı ve de yaşamaya devam ediyor. Dolayısı ile yeni bir yatırım yapmak için açık kapı arayan yatırımcıların iştahını kabartıyor.

Ripple için ABD'de imza kampanyası başladı! İbre tersine dönecek mi? - Resim : 1

Ancak eski yatırımcıları ise aynı heyecanı paylaşmıyor, zira Ripple'ın ciddi zarara uğramış olan çok fazla yatırımcısı mevcut. Hal böyle olunca da XRP topluluğu, büyük bir imza kampanyası başlattı ve şu ana kadar 10 bin imza toplandı.

ABD'de resmi imza kampanyalarının yer aldığı petitions.whitehouse.gov sitesinde yer alan dilekçede, ABD federal hükümetinin Ripple'ı bir para birimi olarak kabul etmesi talep ediliyor. Belge, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a karşı, yerel kripto parası XRP’nin yedi yıl boyunca kurumsal ve perakende yatırımcılara satılarak tescil edilmemiş bir menkul kıymet olduğunu iddia eden yasal işlemden bahsediyor.

28 Ocak tarihine kadar, Beyaz Saray’dan yanıt alabilmek için toplam 100.000 kişinin imzalaması gereken dilekçede, şu ifadeler yer aldı;

“Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, ABD Menkul Kıymetlerindeki yatırımcıları korumakla görevlidir. Bununla birlikte, FinCEN tarafından zaten bir para birimi olarak kabul edilen kripto para birimi XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu iddia eden anlamsız bir dava açıldı. Bu eylem nedeniyle milyarlarca dolar değer, hızla art arda piyasadan siliniyor ve en önemlisi, yüzbinlerce sıradan Amerikalı – SEC’in korumakla görevli olduğu Amerikalılar – telafi edilemez zarara maruz kalıyor. SEC şikayeti, XRP sahiplerine zarar veriyor ve bunun derhal sona ermesi gerekiyor.”

SEC tarafından başlatılan inceleme Ripple'ı oldukça olumsuz etkilemişti. Bu kripto paranın piyasa hacmi bir anda 40 milyar dolardan 10,3 milyar dolara kadar gerilemişti. Bu nedenle de piyasa değeri en yüksek kripto para birimleri arasında,  ilk 3 içinde yer alan para birimi, 4. sıraya geriledi.

Sizler XRP - Ripple hakkında ne düşünüyorsunuz? Toplanan imzalar faydalı olacak mı? Sizce Ripple eski değerini yeniden kazanabilecek mi? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Orhan
Bu dava xrp alehine açılmış bir tuzak elinizdeki xrp leri çıkarmayın ben hayatta hep şansa güvendim umarım bu kezde yanılmam gün gelicek çok büyük seviyelere yükselecek buna inanıyorum şuan zararim çok ama bozmuyucam ya hayalimdeki evi arabayı alicam yada bütün sermayemi xrp ye feda edicem oyuna gelmeyin elinizde kinden olnayin sonra basiniza vuracak tas ararsiniz
Cevapla
tasova
nekadar sacma bir dunya! resmi bir kuruma bagli olmayan, digital olan 10101010100111110011011110111 benzer birsey neden altindan daha pahali olur. Hc bir rasiyonel dayanagi yok. Ekonomik sistemine tehlike olusturan, ve kontrol altina tutulamiyan kripto olayanina asla izin vermez. Yakinda merkez bankalari cripto dollar, cripto euro cikartir ve mevcut olan sistemi devam ettirirler. Para akimi, vergi sistemini tehlikeye sokak hicbir unsura izin verilmez. Simdilik siz oynayin diyorlar ac gozlulere, kaybedersen hic yere bas vuramazsin.
Cevapla
💎G@kko💎
Devir get gede koin devri oli bizimde biran önce yerli koini üretmemiz lazım adıda Turankoin olursa harika olur veya Turkoin
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.