Güncel

Ripple, SEC ile olan davasında sona mı yaklaşıldı?

Ripple, SEC ile olan davasını Kasım 2022'ye kadar bitirmeyi umuyor! İşte detaylar...

Ripple, SEC ile olan davasında sona mı yaklaşıldı?

Ripple (XRP) ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki manşetleri kaplayan dava ilerledikçe, daha fazla bilgi ön plana çıktı. Avukat Jeremy Hogan tarafından bir tweet'te paylaşılan yakın tarihli bir belge, blockchain ödeme şirketinin davanın 26 Ağustos ile 18 Kasım 2022 arasında bitmesini beklediğini gösteriyor.

Ripple, SEC ile olan davasında sona mı yaklaşıldı?

Belgeye göre Ripple, toplu davanın önceden kararlaştırılan 26 Ağustos 2022 tarihinden 18 Kasım 2022'ye yeniden planlanmasını talep ederek şunları açıklığa kavuşturdu.

“Bu dava ile SEC eylemi arasındaki olgusal ve yasal sorunların örtüşmesi nedeniyle taraflar, SEC eyleminin belirli yönlerinin bu eylemde belirli son tarihlerden önce alınmasının verimlilikleri olduğu konusunda hemfikirdir.”

Blockchain şirketinin belirttiği gibi, bu erteleme nedeniyle uyuşmazlıktaki konuların daraltılması, taraflar üzerindeki yükü azaltacak, davanın keşfini kolaylaştıracak ve potansiyel olarak mahkeme üzerindeki yükü azaltacaktır.

Bay Hogan ayrıca, Ripple'ın SEC davasını Eylül veya Ekim'de kazanacağına inandığını ve bunun ardından toplu davanın teminat estoppel nedeniyle ortadan kalkacağını açıkladı.

Yorumlar
Melih
Hep aynı taktık dava var olumlu sonuçlanacak 10 yıldır aynı tatava milleti soyup sovana çevirdiniz bende dahil
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.