Güncel

Risk sermayesi şirketi topladığı 4,5 milyar dolar ile ne amaçlıyor?

Risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz, Crypto Fund 4 için 4,5 milyar dolar topladı.

Risk sermayesi şirketi topladığı 4,5 milyar dolar ile ne amaçlıyor?

Kripto para birimleri dünyası genişlemeye devam ederken, 'a16z' olarak da bilinen risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz, gelecek vaat eden Web3 kurucularını ve girişimlerini desteklemek amacıyla, 4,5 milyar dolar toplayarak Crypto Fund 4'ü başlattı.

Risk sermayesi şirketi topladığı 4,5 milyar dolar ile ne amaçlıyor?

Silikon Vadisi organizasyonu Web3 kurucularını ve girişimlerini desteklemek amacıyla 4,5 milyar dolar topladı. a16z'nin Genel Ortağı Arianna Simpson tarafından Twitter'da ve 25 Mayıs'ta şirketin web sitesinde açıklandığı gibi, toplam kripto fonlarını 7,6 milyar doların üzerine çıkardı.

a16z'nin basın açıklamasına göre, şirket 2013'ten beri kripto alanına yatırım yapıyor ve en son duyuruyu toplam 4,5 milyar dolarlık dördüncü kripto fonu yapıyor. Bu miktarın yaklaşık 1,5 milyar dolarını tohum yatırımlarına, 3 milyar dolarını da girişim yatırımlarına yönlendirecek.

Web3'ün altın çağı

Andreessen Horowitz'in neden kriptoya bu kadar odaklandığını açıklayan basın açıklaması şunları söyledi:

“Artık Web3'ün altın çağına girdiğimizi düşünüyoruz. Programlanabilir blok zincirleri yeterince gelişmiştir ve çeşitli uygulamalar on milyonlarca kullanıcıya ulaşmıştır. Daha da önemlisi, geçen yıl web3'e büyük bir birinci sınıf yetenek dalgası girdi. Zeki ve tutkulular ve daha iyi bir internet kurmak istiyorlar.”

Fonlar özellikle web3 oyunları, merkezi olmayan finans ( DeFi ), merkezi olmayan sosyal medya, değiştirilemez token ( NFT ) toplulukları, kendi kendini yöneten kimlik, katman 1 ve katman 2 altyapısı, merkezi olmayan özerk kuruluşlar (DAO'lar) gibi gelişmeler için kullanılacak. Yönetim, köprüler, mahremiyet ve diğer birçok alan mevcut.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.