Robot genelevi eleştiri oklarının hedefi oldu!

Kanadalı şirket Kinky S Dolls’un ABD’nin Houston şehrinde açmak istediği robot genelevi gündeme bomba gibi düştü. İşte detaylar!

Robot genelevi eleştiri oklarının hedefi oldu!

Kanadalı şirket Kinky S Dolls’un ABD’nin Houston şehrinde açmak istediği robot genelevi, büyük tepkilere sebebiyet verdi. Bunun üzerine yetkililerden de onay alamayan genelevi, şimdiden gündeme oturmuş durumda.

Yetkililer, şirketin genelev inşa etmeyi planladığı alanda, daha önce bir kuaför olan binanın yıkılıp yeniden düzenlenmesi için gerekli izinleri almadığını gerekçe göstererek işletmenin açılışını geçici olarak durdurdu. 

Şirketin Kanada’nın Toronto şehrinde bir genelevi daha bulunuyor. Kinky S Dolls sosyal medyada, insan benzeri, konuşabilen robotlarının satın alınabileceğini ya da kiralanabileceğini söylüyor. The Chronicle’ın haberine göre Kinky S Dolls’un konsepti bir mağazaya benziyor.

Robot genelevi eleştiri oklarının hedefi oldu!

Müşteriler içeriye girdiklerinde, mağazada sergilenen insan benzeri robotlardan dilediklerini kiralayıp özel odalarda saatlik ya da yarım saatlik kullanabiliyor. Robotlar sentetik deri malzemelerinden yapılmış ve iskeletleri oldukça hareketli. 

Şirketin karşılaştığı tek engel bina düzenleme etme izni değildi. Yerel halk ve bazı yetkililer de şehirlerinde bir robot genelevi açılmasına tepkili. Houston Belediye Başkanı Sylvester Turner “Ahlak polisliği yapmaya çalışmıyorum ama Kinky S Dolls benim bu şehirde yer almasını istediğim türden bir işletme değil.” dedi.