Güncel

Robot, kadını öldürdü!

Robotlar yoksa harekete mi geçiyor?

Robot, kadını öldürdü!

Robot teknolojileri gerçekten de büyük bir hızla ilerliyor. Tabiiki bu durum bazen üzücü kazalara da sebebiyet verebiliyor. Bu kazalara geçtiğimiz günlerde bir yenisi eklendi. 57 yaşındaki kadın çalıştığı firmada bir robot tarafından vahşice öldürüldü.

1490351458_ionia-plant.jpg

Kontrolünü kaybeden robot kadının üzerine yüzlerce kilo ağırlığındaki römork parçasını attı ve kadının kafatası ezildi. Kazan ABD'de araba parçaları üreten bir firmada gerçekleşti. Hayatını kaybeden kadının ailesi, firmaya ve robotu tasarlayan şirkete dava açtı.

Hayatını kaybeden Wanda Holbrook, robotların kendi kendine çalışması sonucunda robotlar, Wanda Holbrook'un başına römork parçası fırlattılar. Kafasına darba alan Wanda Holbrook, olay yerinde can verdi. Dava dosyasında yer alan bilgilere göre bölümdeki hücreler güvenlik kapılarıyla ayrılıyordu, ancak istenmedikçe açılmayan kapılar kendiliğinde açılmış. Dedektifler olayı araştırıyorlar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.