Güncel

Robot köpek SpotMini satışa çıkarılıyor!

Boston Dynamics tarafından geliştirilen robot köpek SpotMini, 2019 yılında satışa çıkarılacak.

Robot köpek SpotMini satışa çıkarılıyor!

Teknoloji gelişimler konusunda adını altın harflerle yazdırmış Boston Dynamics, bunca yılın ardından ilk kez ticari olarak robot üreteceklerini duyurdu.

2019 yılında satılmaya başlanması planlanan robot ise birçoğumuzun daha önce internette videolarına tanık olduğu robot köpek SpotMini. Geçtiğimiz yıl tanıtılan SpotMini yüksek maliyeti nedeniyle pazara sürülmeye pek uygun değildi ancak yeni gelişmelerin sonucunda Boston Dynamics, robot köpeklerinin maliyetini 10 kata kadar düşürmeyi başardıklarını ve bunun fiyata da yansıyacağını özellikle belirtti.

Bu maliyetin düşürülmesi SpotMini üzerinde tam olarak ne gibi negatif etkiler oluşturacak bilinmiyor ancak umarız ilk tanıtıldığı anda içerdiği özelliklerden mahrum bırakılmaz.

SpotMini'nin teknolojinin gelişimi adına atılmış olumlu bir adım olduğunu görmezden gelmemek gerekiyor kesinlikle.

SpotMini, 30 kiloluk ağırlığı ve tek şarjda 90 dakika çalışma süresiyle, 2019 yılında yeni sahipleri ile buluşmuş olacak. İlk aşamada 100 adet üretilmesi planlanan robotun tahmini fiyat etiketi hakkında henüz net bir paylaşım yapılmış değil. Ülkemizin güncel ekonomik koşulları altında böylesine bir robotu satın almak ne kadar mantıklıdır bilinmez ancak biz yinede heyecanlanmadık değil.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.