Güncel

Robotik organizasyonlarının en iddialısı sizi çağırıyor!

Türkiye’nin en önemli robotik organizasyonlarından İTÜ Robot Olimpiyatları(İTÜRO), 12- 13- 14 Nisan 2012 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Robotik organizasyonlarının en iddialısı sizi çağırıyor!

Türkiye’nin en önemli robotik organizasyonlarından İTÜ Robot Olimpiyatları(İTÜRO), 12- 13- 14 Nisan 2012 tarihlerinde İTÜ Ayazağa
Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. İTÜ Kontrol ve Otomasyon Kulübü(OTOKON) tarafından düzenlenen İTÜRO, artan katılımcı kitlesinden ve ülkedeki robotik çalışmalarının gelişiminden güç alarak bu yıl uluslar arası platforma çıkmaya hazırlanıyor.

İTÜRO, içerdiği Mini Sumo, Çizgi İzleyen, Süpürge, Yangın Söndüren, Kendini Dengeleyen Robot, Serbest Kategori
ve Labirent kategorileri ile her seviyeden yarışmacının ilgi odağı olmaya devam ediyor. Kategori kurallarının güncellenmesi ile yarışmaların heyecan dozu arttırılmış ve yarışmacıların daha iddialı seviyede yarışmalarına ortam hazırlanmıştır.

1331392640_himatic-recycled-robotic-sculpture-4hyyhr11446.jpg

Yarışmalar
yanında yurt içi ve yurt dışından gelen alanında uzman akademisyen ve sanayi temsilcileri ile öğrencileri buluşturma amaçlı gerçekleştirdiği panel, seminer ve söyleşilerde konuklarına yeni bir bakış kazandırmayı da vaat ediyor. Öğrenci, akademisyen ve sanayiden temsilcileri bir araya getirerek üniversitelerde üretilen bilginin sanayide kullanımına dair somut çözümler üretilmesi planlanmaktadır.

1331546841_robot-dinosaur-roboraptor-radio-control-2.jpg

İTÜRO 2012 Yarışmacı Kayıtları Devam Ediyor

İTÜRO’nun yarışmacı kayıtları İTÜRO internet sitesi ituro.org
üzerinden yapılabilir. Ülkemiz kurulduğundan bugüne değin teknolojik anlamda ciddi ilerlemeler kat etmiştir. Robotik alanı da bu alanlardan biridir. İTÜRO Ekibi, “çağı yakalama” hedefini ileri taşıyarak “çağa yön verme” olarak belirlemiştir. Bu uğurda alınan yolu görmek adına İTÜRO 2012’de görüşmeyi beklediklerini belirtiyorlar. Yarışma kategorileri, kurallar ve kayıt süreci ile ilgili ayrıntılı bilgi için internet siteleri ituro.org'u ziyaret edebilirsiniz. Robotik meraklılarını biraraya getiren yarışma , panel, seminer ve söyleşiler sayesinde katılımcıların akademisyen ve endüstri temsilcileri ile karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmasını sağlamaktadır. Seminerler ve söyleşiler ile robotik konusundaki gelişmeler aktarılırken, aynı zamanda robotiğin gelişimi mercek altına alınmaktadır.

1331546844_wowwee-rovio-wi-fi-robotik-webcam388002710.jpg

Panel: -Türkiye’de Robotiğin Yol Haritası

Seminerler:

-Yrd. Doç. Dr. Hülya Yalçın (İTÜ) - Yapay Görüntüleme
Sistemleri

-Prof. Dr. Michael Beitelschmidt (TU Dresden) – Hands-on Training on LEGO

-Mindstorms Robots for Mechatronics’ First Year 

Students Söyleşiler:

-TURAAG (TU Dresden) – Eurobot Söyleşisi -Engin Aygün – Su Altı Görüntüleme Robotları

1331546881_roboticquadruped.jpg
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.