Güncel

Dünyanın düz olduğunu kanıtlamak için kendini uzaya fırlattı

Dünyanın düz olduğunu kanıtlamak için kendini roketle gökyüzüne fırlatan ABD'li, çöle düşerek yaralandı.

Roketle kendini uzaya fırlattı

ABD vatandaşı Mike Hughes, dünyanın düz olduğunu ispat etmek için kendisini uzaya fırlattı. 'Uzay bilimini' kendi kendine öğrendiğini iddia eden adam düşerek yaralandı. California eyaletinde, Amboy bölgesi yakınlarda havaya fırlatılan Hughes, Mojave çölüne düştü. Yaralanan 61 yaşındaki Hughes, roketiyle 575 metre kadar yüksekliğe çıkmayı başardı.

61 yaşındaki Mike Hughes, "kurgudan ibaret" dediği bilime inanmadığını belirterek "Aerodinamik ve akışkan dinamiğiyle, nesnelerin havada nasıl hareket ettiklerini biliyorum. Ama bu bilim değil, sadece bir formül" dedi. 2014'te de benzer bir deneme yapan Hughes, bu uçuşun ardından, kendisini uzaya çıkaracak yeni bir roket yapmayı planlıyordu. Hughes bu roketle, "Dünya'nın düz olduğunu kendi gözleriyle göreceğini" söylüyordu.

Başarısız denemelerinin ardından Mike, tehlikeli deneylerine devam edecek mi bilinmiyor ancak şimdiden bu konuda NASA'nın Mike'ı uzaya götürmesi için anket çalıimaları başatıldığıysa ortalıkta gezen dedikodular arasında.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.