Rus ajanlarının kullandığı eski teknolojiler - Page 1

Müzede, ajanların elde ettikleri bilgileri iletmekte kullandığı gizli iletişim sistemi, minik fotoğraf makinesi ve pusula gibi techizatlar en çok dikkat çekenlar arasında.

Rus ajanlarının kullandığı eski teknolojiler - Page 2

Ziyaretçiler, Rus sınır koruma birliklerinin tarih boyunca kullandıkları üniforma, silah ve bu silahlara ait mermileri, yakın döneme ait Kaleşnikof marka tüfekleri, değişik şekillerde elektronik ve mekanik ekipmanları da görebiliyor.

Rus ajanlarının kullandığı eski teknolojiler - Page 3

Dönemin önemli devlet adamlarının portre heykellerinin bulunduğu Rus istihbarat müzesinde, çok sayıda harita ve resim de yer alıyor. Sovyet liderler Lenin ve Stalin'in verdiği madalya ve taltifler de müzenin en çok ilgi gösterilen köşelerinden.

Rus ajanlarının kullandığı eski teknolojiler - Page 4

Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) Sınır Muhafız Müzesi 2 Şubat 1914'te St. Petersburg'da kuruldu. Müze 1932 yılında Moskova'ya taşındı. Müzede, Rusya'nın sınırlar tarihi ayrıntılı şekilde anlatılıyor. Bin 200 metre kare alana sahip müzeyi yılda yaklaşık 23 bin kişinin ziyaret ettiği belirtiliyor. Müzede 70 bine yakın obje sergileniyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.