Güncel

Rusların yerli robotu insan çıktı!

Rus devlet televizyonunun övdüğü 'ileri teknoloji robot', kostüm giymiş insan çıktı. İşte detaylar!

Rusların yerli robotu insan çıktı!

Rusya'da bir festival alanında halkın beğenisine sunulan Boris isimli yerli Android robot, dünyanın gündemine taşındı. Sunucuların büyük bir hayranlık ile izleyicilere sunduğu Robot Boris, dans etmesi ve oldukça kıvrak hareketler yapması ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

TJournal isimli bir kanalın robottan şüphelenmesi ve olayı irdelemesinin ardından asıl gerçek ortaya çıkartıldı. Yayınlanan görüntüleri inceleyen TJournal editörleri aslında robotun bir insan olduğunu kanıtladı. 3.800 dolar değerinde olan bu fake kıyafet ile halk kandırılmıştı.

Rusların yerli robotu insan çıktı!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in sahip olduğu haber ajansı MBKh Media'nın yayınladığı fotoğraf ise işin tuzu biberi oldu. Bu durum karşısında tepki çeken Boris,  Russia-24 televizyonuna da konuk olmuş ancak daha sonrasında kanal videoyu geri çekti. Böylesine bir şovun yapılmasındaki amaç neydi bilemiyoruz ancak 21. yy'da yaşadığımızın farkına varmaları üzerine buradan Rusya'ya sevgilerimi yolluyorum.

Peki ya siz bu olay hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Yorumlar
Yorumcu
Robotus her istediginizi yapar 😁
Cevapla
Yorumcu
Ruslardan robotus alicaz 😁
Cevapla
Metin
Rusya gerçek robotu bir sağlarsa batıya bak ozaman gör oynamayı Rusya her zaman başarılı bir ülke olmuştur bir tiyatro oldu diye yargılanan az işin aslı oyunlar göstermek 🇷🇺🇨🇳🌏☝⏳
Cevapla
kirpi
ilk başta insanlar bunu alaya alabilir ama göründüğü gibi değil asıl amaçları bunu savaş alanında kullanmaktır kesin crysis oyununu oynayanlar ne demek istediğimi anlar
Cevapla
Timothy
İşte bu, "ABD Ay'a gitmedi!" propagandasını yayan ülke, fazla söze gerek yok (: Ancak hurdalarıyla kendilerini kandırırlar, bkn. Kuzey Kore.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.