Rüyalar ile ilgili şaşırtıcı gerçekler - Page 1

Herkes Rüya Görür: Çok ciddi psikolojik sorunları olan kişiler dışında herkes rüya görür ama erkekler ve kadınlar farklı rüyalar görür ve farklı fiziksel tepkiler gösterirler. Erkekler rüyalarında daha çok erkek görürken, kadınlar ise eşit sayıda kadın ve erkek görür. Buna ek olarak kadınlar cinsellik içermeyen rüyalar görmeseler bile bu rüyalara cinsel ve fiziksel tepki gösterebilirler.

Rüyalar ile ilgili şaşırtıcı gerçekler - Page 2

Bir makaleye göre sigarayı 1 ile 4 hafta arasında bırakmış 293 kişiden %33′ü rüyalarının en az birinde kendilerini sigara içerken gördüklerini belirtmiş. Bu rüyalar tütün eksikliğinin sonucu olarak görülüyor. Çünkü kişilerin %97′si sigara içerken bu rüyaları görmediklerini belirtmiş.

Rüyalar ile ilgili şaşırtıcı gerçekler - Page 3

Rüyalar Psikozu Önler: Yakın zamanda yapılan uyku araştırmalarında, rüyalarının başlarında uyandırılıp sonra tekrar uyumalarına izin verilen öğrencilerin tümü 3 günün ardından konsantrasyon zorluğu, sinirlilik, halüsinasyon ve psikoz işaretleri göstermeye başlamış.

Rüyalar ile ilgili şaşırtıcı gerçekler - Page 4

Yapılan deneyin sonunda normal uyku düzenlerine dönmelerine izin verilen öğrencilerin beyinleri arayı kapatmak için REM uyku döneminin yüzdesini artırıp daha fazla uyumaya başlamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.