Rüyalarla ilgili gerçekler - Page 1

2- Görme engelliler de rüya görüyor Özellikle görme yeteneği ile doğup sonradan kaybedenler aynı görenler gibi rüya görmeye devam ediyor. Ancak imajlar içeren rüyalar görmüyorlar. Onların rüyaları ses, koku ve his üzerine kurulu ve en az bizimkiler kadar çarpıcı!

Rüyalarla ilgili gerçekler - Page 2

3- Herkes rüya görür Ben hiç rüya görmem diyen biriyle mutlaka karşılaşmışsınızdır. Oysa bu bilimsel olarak mümkün değil tabii ağır bir psikolojik rahatsızlığı yoksa. Herkes rüya görür ancak görmüyorum diyenler en çabuk unutanlar.

Rüyalarla ilgili gerçekler - Page 3

4- Rüyamızda sadece bildiğimiz yüzleri görürüz Daha önce hiç tanışmadığınız biriyle aksiyon dolu bir rüya yaşamış olabilirsiniz. Ama emin olmayın. Beynimiz daha önce görmediği bir şeyi yaratmaz. Ancak daha önce gördüklerini birleştirip ortaya özgün parçalar çıkartabilir. Zaten günlük hayatta, sokakta, evde, internette, tvde binlerce insan yüzü görüyoruz, rüyanızda gördüğünüz yabancı onlardan biri olabilir.

Rüyalarla ilgili gerçekler - Page 4

5- Herkes rüyalarını renkli görmez İnsanların %12si rüyalarını siyah beyaz görüyor. 1960'lara kadar bu oran çok daha yüksekmiş ancak renkli televizyonun hayatımıza girmesiyle hızla düşmüş. Şu an 25 yaşın altında siyah beyaz rüya görme oranı %4.4

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.