Güncel

Saatlerinizi bir saat ileri almayı unutmayın

Türkiye'de henüz kış saati uygulamasına geçilmedi. Ancak birçok sistemi otomatik olarak kış saatine uygulamasına geçiş yaptı. Karışıklık nasıl çözüme kavuşacak?

Saatlerinizi bir saat ileri almayı unutmayın

Türkiye’de  1 Kasım 2015’te gerçekleşecek “Genel Seçimler” nedeniyle kış saatine geçiş iki hafta ertelendi. Ülkemiz daha önce 25 Ekim’de geçilmesi planlanan kış saati uygulamasına 8 Kasım’da geçiş yapacak.

25 Ekim günü elektronik cihazlar ve dünya ile senkronize veri alan tüm sistemler otomatik olarak kış saati uygulamasına geçti. Anlayacağınız bilgisayar ve akıllı telefon gibi cihazlar şu an ulusal saatin 1 saat gerisinde.

Ulusal saat için tıklayın!

Eğer akıllı telefonunuzda “Otomatik tarih ve saat (Ağ destekli saat)” pasif durumdaysa sorun yok, ancak aktif durumda ise kapatmanız gerekecek. Kapatma işlemi sonrası saatini 1 saat ileri alarak ulusal saat ile aynı zaman dilimine getirebilirsiniz.

1445750608_screenshot2015-10-25-08-20-01.png

Bilgisayarlar içinse “Tarih ve saat Ayarları”  bölümünde saat dilimini (UTC+03.00) Bağdat’ı seçmeniz karışıklığı ortadan kaldıracaktır. 

1445750661_unnamed-1.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.