Güncel

Sabah ezanında Facebook diyen müezzin açığa alındı

Sabah ezanında 'Namaz Facebook'tan hayırlıdır' diyen müezzin açığa alındı.

Sabah ezanında Facebook diyen müezzin açığa alındı

Mısırda bir müezzin, sabah ezanına Facebook kelimesini eklediği için açığa alındı. Bahira kenti Kefr Ed-Devvar bölgesinde bulunan Rahmet Camisi müezzini Mahmud Yusuf, sabah ezanında "Essaletü hayrun minennevm" (Namaz, uykudan hayırlıdır) kısmını değiştirerek, "Essaletü hayrun min Facebook" (Namaz, Facebook'tan hayırlıdır) şeklinde okudu. Halk tarafından şikayet edilen müezzin, Mısır Dini İşler Bakanlığı tarafından "ezanı tahrif ettiği ve Facebook kelimesini eklediği" gerekçesiyle açığa alındı.

Müezzin Mahmud Yusuf, suçlamaları reddetti ve bazı kişilerin kendisini itibarsızlaştırma girişimi olduğunu iddia etti. Ayrıca müezzin Facebook hesabının olmadığını söyledi. Ülke gündemine bomba gibi düşen haberi bazıları gülünç olarak görürken, bazıları da müezzinin haklı olduğunu ve insanların Facebook gibi sosyal medya bağımlılıkları yüzünden namazlarını ihmal ettiklerini söylediler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.