İnsan saçından 400 kat daha ince bir tel kullanarak 3,96 milimetre uzunluğunda yelken meydana getirebilen Syadristy eserlerini, rubin, altın, platin, safir gibi farklı malzemelerden özel teknik ve aletler kullanarak yapıyor

Büyük bölümü Guinness Rekorlar Kitabı'na giren eserlerden saç telinin içindeki gül, üzüm çekirdeği içinde tilki ve pirinç tanesinin üzerinde yelken kompozisyonları dikkati çekiyor.

Sivrisineğin iğne ucundaki 6,5 milimetre çapındaki şemsiyeli kız minyatürü, yarım haşhaş tohumu içinde kırlangıçlar ve yuvalar, 203 detaydan oluşan 1,8 milimetre çapındaki yel değirmeni, karaçalı taşının oyulması ile yapılan, 3,3 milimetre boyutundaki Abraham Lincoln portresi de sanatçının en çok ilgi gören eserleri arasında yer alıyor

Serginin tanıtımında konuşan Mykola Syadristy, 50 yıldır bu sanatla uğraştığını söyledi. Gidebileceği bütün ülkeleri ziyaret ettiğini, artık başka bir ülke gezmek istemediğini ifade eden Syadristy, daha önce dünyanın farklı yerlerinde açılan sergilerine, Türk ziyaretçilerin de büyük ilgi gösterdiğini kaydetti. Syadristy, "Türkler çok kibar insanlar. Ukrayna ile Türkiye'nin ortak çıkardığı bir derginin yöneticileri beni davet etti. Onları kıramadım" dedi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.