Güncel

SafeMoon 2022'de yaklaşık %80 değer kaybetti! V2 geçişi durumu düzeltir mi?

SafeMoon, V2 geçişine rağmen 2022'de değerinin neredeyse %80'ini kaybediyor.

SafeMoon 2022'de yaklaşık %80 değer kaybetti! V2 geçişi durumu düzeltir mi?

Binance Akıllı Zinciri ( BSC ) üzerindeki bir altcoin projesi olan merkezi olmayan finans ( DeFi ) tokeni SafeMoon'un değeri, tokene daha fazla ilgi uyandırmak için lanse edilen bir ağ yükseltmesine rağmen önemli ölçüde düşmeye devam etti.

SafeMoon 2022'de yaklaşık %80 değer kaybetti! V2 geçişi durumu düzeltir mi?

SafeMoon'un değeri, 1 Ocak 2022 ile 19 Haziran arasında %78,8 düşüşle 0,000002285 dolardan 0,0000000003635 dolara düştü. Tokenin fiyatı, Mart ayı sonlarında bazı önemli kısa vadeli kazançlar elde etmesine rağmen dar bir aralıkta işlem görmeye devam ediyor.

SafeMoon YTD fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Fiyat düzeltmesi, genel kripto para piyasası ile bağlantılıdır. Bununla birlikte SafeMoon, daha fazla kullanıcı çekmenin yanı sıra gelecek için farklı gelişmelerin kilidini açarken kripto para biriminin kalitesini, güvenliğini ve erişilebilirliğini artırmayı amaçlayan V2 yükseltmesinden geçti.

SafeMoon tartışmaları

Ayrıca proje son zamanlarda, bir halı çekme planı olduğu iddiaları arasında özgünlüğü hakkında artan sorularla karşı karşıya kaldı. İddialardan bazıları ilk olarak Coffeezilla olarak bilinen YouTuber Stephen Findseisen tarafından öne sürüldü.

Daha sonra ise, Findseisen'in eski SafeMoon pazarlama yöneticisi Ben Philips tarafından iddia edilen bir pompala ve boşalt planını ortaya çıktı. Planın 12 milyon dolara kadar olan fonları içerdiği iddia ediliyor. 

Philips, SafeMoon'u pompalamakla suçlanıyor. Çünkü iddiaya göre Twitter takipçilerine "dipten satın al" mesajı ile tokenin değer kazanmasını sağlayarak, daha sonra şişirilmiş bir fiyata satarak kendisine milyonlarca dolar kazandırıyor.

Token etrafında yükselen tartışmaların ortasında, o zamanki SafeMoon Başkan Yardımcısı Charles Karony , projenin yatırımcılardan davalarla karşı karşıya olduğu bir dönemde görevinden istifa ettiğini de ayrıca belirtelim.

analistler, yatırımcılara SafeMoon'un potansiyel bir dolandırıcılık olduğu konusunda  bir uyarıda bulunmuştu.

Zira yine başka bir davada SafeMoon, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu yasalarına uygun olarak menkul kıymet olarak tanımlanmayan tokenleri yasa dışı olarak satmakla suçlanıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.