Güncel

Sağlığınızı mobil cihazınız kontrol edecek

Sağlığınız telefonunuzun elinde

Sağlığınızı mobil cihazınız kontrol edecek

Imec ve Holst Centre bir araya gelerek geliştirdiği TASS yazılımı ile Android telefonunuz üzerinden kalp ritminizi görüntüleyebilmenizi sağlıyor. Geliştirilen uygulama ara yüz olarak ortaya çıkmıyor, wireless ECG teknolojisi sayesinde kalp haritanızı telefona aktarabiliyor.

Ölçüm için TASS yazılımı BAN denilen sistemi kullanıyor. BAN sistemi vücudun bir noktadan telefona bağlanması anlamına geliyor. ECG, EEG ve EMG gibi değerleri telefona aktarabilen wireless sistemi hayati değer taşıyabiliyor.

1366956751_101005085500.jpg

San Diego’da Wireless sağlık konferansında tanıtılan uygulama oldukça ilgi gördü. Teknoloji aynı zamanda sağlığımızla ters yönde ilerliyor. Sağlığımızı kontrol altına almanın zorlaştığı bu dönemlerde sağlık problemlerinin ne kadar erken teşhisi olursa, o kadar iyi olacağı düşünülüyor.

Holst Centre’s Human++ BAN sensörleri kullanılarak Android telefonlara gelen uygulamanın geliştirilmesiyle gelecek vaat ettiğini söyleyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.