Güncel

Sahibinden üzerinden Metaverse arsa satımı başladı

Sahibinden platformu üzerinden metaverse evrende arsa satımı başlandığının görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı. İşte o görüntüler.

Sahibinden üzerinden Metaverse arsa satımı başladı

Metaverse evren hayatımıza ileride daha fazla dahil olacak bir kavram. Ancak bu evren için bazıları şimdiden hazırlıklarını hızlandırmaya başladı. Metaverse evren üzerinden arsa satan emlak şirketlerinden sonra şimdi Sahibinden gibi platformlar üzerinden de metaverse arsa satımları başladı.

Fiyat olarak ise karşımıza 2.500.000 TL gibi rakamlar çıkıyor. Bazıları hala metaverse evrene güvenmediklerini ve yatırım yapılmayacağını söylerken bazıları ise şu anda yapılacak en mantıklı yatırım olarak bunu görüyor.

Sahibinden üzerinden Metaverse arsa satımı başladı

Bunun dolandırıcılık içermesi ihtimali de söz konusu. Bazı fotoğraflarda gerçek arsa görüntülerinin 3d versiyonları kullanılmış. Kullanıcılar buna dikkat çekerken alım yapacakları da uyardılar.

Açıkçası Metaverse kavramı hala herkese uzak bir hayal gibi geliyor. İleride toplantıların bu evrende avatarlarla yapılacak olacağını söyleyenler olsa da henüz bu kavram kimsenin aklına tam olarak oturmuş değil. Hal böyle olunca da metaverse evrene güven çok fazla oluşmadı. Ancak Mark Zuckerberg kendi sosyal medya hesaplarından bu evrenle ilgili paylaşımlarına devam ediyor. Teknoloji öncüleri isimlerin paylaşımları da dolayısıyla herkese yön veriyor. 

Bir çok marka da metaverse evrende kendi ürünlerinin patentini almaya başladılar. Adidas, Nike gibi markalar çoktan bu işlemleri tamamladı.

Yorumlar
MUSTAFA
PEKİ BUNU SATAN NERDEN ALMIŞ?
Cevapla
blob
sanal arazi satıp gerçek arazi alıyor olmaları da ne büyük çelişki değil mi :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.