Sahipleri tarafından parasızlık nedeniyle satılmış dünyaca ünlü 8 ödül - Page 1

1988 yılında, Tanrı Parçacığı kitabının da yazarı ünlü fizikçi Leon Lederman, Nobel Fizik Ödülü'nü, 765.000 Dolar ücretle sattı. Eşi, "salonun ücra bir köşesinde hiçbir işimize yaramadan duruyordu" açıklamasını yaptı. Ödülden gelen ücretin de, Lederman'ın tedavilerinde harcanacağını söyledi.

Sahipleri tarafından parasızlık nedeniyle satılmış dünyaca ünlü 8 ödül - Page 2

Ünlü müzisyen Johnny Cash öldükten sonra, üç ödülü de açık artırma ile satıldı. Bununla beraber, gitarist Dave Burgess, Tequila şarkısıyla kazandığı ödülü hem de sadece 30.000 Dolar'a sattı.

Sahipleri tarafından parasızlık nedeniyle satılmış dünyaca ünlü 8 ödül - Page 3

Diğer ödüllere nazaran piyasada Emmy ödülü çok da değerli bir obje değil. ABD'nin ünlü Nate D. Sanders Auctions açık artırma firması, Emmy ödüllerinin tanesini 15.000 Dolar'dan satıyor. İçlerinde birçok ünlü isim dahi var.

Sahipleri tarafından parasızlık nedeniyle satılmış dünyaca ünlü 8 ödül - Page 4

Tony Ödülleri'nin çok ilginç bir maddesi var. Ödülü alan kişi satmak istediği takdirde, ilk olarak yine Tony Kuruluşu'na 10 Dolar'dan teklif etmek zorunda. Tabii henüz bu madde yokken, Maria von Trapp, ödülünü 43.750 Dolar'a elden çıkarmayı başarmıştı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.