Güncel

Sahneden düşen robotu arkadaşları ziyaret ettiler

Geçtiğimiz günlerde talihsiz bir kaza ile sahneden düşen Akınsoft tarafından geliştirilen robotu arkadaşları ziyaret etti.


Konyalı yazılım firması Akınsoft'un geliştirdiği insansı robot, 4. Akdeniz Bilişim Zirvesi'nde sahneden düşerek dış kaplaması zarar görmüştü. Konuyla ilgili olarak Facebook sayfasında paylaşımda bulunan firmanın sahibi Özgür Akın, robotu diğer robot arkadaşlarının ziyaret ettiğini belirten video ve fotoğraf paylaşımlarında bulundu.

Sahneden düşen robotu arkadaşları ziyaret ettiler

Paylaşılan görüntülerde hasta yatağında yatan robotu onlarca arkadaşı ziyaret ediyor. Konyaspor'un durumunu soran robota, arkadaşları yanıt veriyor. Robot arkadaşları tarafından Konya'ya özgü mevlena şekeri, etli ekmek gibi hediyeler getirilen robot, aynı zamanda Şeb-i Arus törenlerini de sordu.

Esprili bir mizansenle yapılan çalışma yüzlerde gülümseme meydana getirirken, roboto da bir geçmiş olsun dememiz gerektiğini ortaya çıkarıyor. Konuyla ilgili esprili videoyu Akınsoft'un kurucusu Özgür Akın'ın Facebook sayfasında görebilirsiniz. 

Yorumlar
Bu Çöplerle Hiç Zaman Kaybetmeyin...
Amerika’da çok makul fiyatlara bunun çok daha gelişmiş modelleri teknoloji mağazalarında satılıyor Allah aşkına 85.000 TL nedir ya
Cevapla
yakup
düşmelere karşı sensoru yokmu bunun kendini anında düşmelerde dengelesin
Cevapla
Yorumcu
Power rangerslarımı dizdigim zamanlar gibi... bunları geri çekiosun sonra çok hızlı gidiyolar 😁
Cevapla
Yorumcu
Bacaksiz robot hacı yatmazmi var içinde 😁
Cevapla
Erhan
Dünyanım ilk sakat robotunu da biz yaptık sanırım :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.