İlk örnekte, öncelikle genç bir kız resmi ve yanında da bir Facebook “beğen” butonu görülüyor. Kullanıcı butona tıkladıktan sonra resmi “beğen”mek için Facebook kullanıcı bilgilerini gireceği sayfaya yönlendiriliyor.

Bilgiler girildikten sonra kullanıcının girişi onaylanıyor ve kullanıcıdan bir başka “beğen” butonuna daha tıklaması isteniyor. Buton; şimdiye kadar alınmış ‘beğeni’leri gösteren sahte bir sayı kutucuğunun yanında yer alıyor

Kullanıcıları tuzağa düşürmek için tasarlanan bu korsan site, Amsterdam – Hollanda sucunularında kullanılmış bir yöntem olarak kayıtlara geçti.

İkinci örnekse, Facebook giriş sayfasını kullanarak sadece Hintli kullanıcılar için bazı özellikleri olduğunu belirten ve onları hedef alan bir başka korsan site. Sayfanın adı Hintçe Facebook anlamına gelen “Chehrakitab”. Hintli kullanıcıları hedef alan bu korsan site, çok amatörce hazırlanmış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.