Sahte hesap sayısı gittikçe artıyor! - Page 1

Twitter, 500 milyondan fazla kullanıcısıyla insanların düşüncelerini, fotoğraflarını, videolarını paylaştıkları en aktif ve akıcı platform olarak kabul ediliyor. Twitter ayrıca birçokları için ‘takipçi sayısı’ saplantısıyla öne çıkan bir platform haline gelmiş durumda. Öyle ki, takipçi sayısıyla kendisini tatmin etmek kullanıcıların sahte takipçi ve retweet (tweet’inizin diğer kullanıcılar tarafından tekrar atılması) için harcanan paranın miktarı artıyor.

Sahte hesap sayısı gittikçe artıyor! - Page 2

New York Times’ın haberine göre, bugün Twitter’da kullanıcılara sahte takipçi satan 15 civarında internet hizmeti var.

Sahte hesap sayısı gittikçe artıyor! - Page 3

İtalyan araştırmacılar Andrea Stroppa ve Carlo De Micheli’nin araştırmasına yer veren gazete, Twitter’daki sahte kullanıcı sayısının 20 milyona ulaştığına dikkat çekti. Aylık aktif kullanıcısı 288 milyon olan Twitter’da, aktif heasapların yüzde 7’si sahte.

Sahte hesap sayısı gittikçe artıyor! - Page 4

FİYATLAR YÜKSEK
İtalyan araştırmacıların yaptığı incelemeye göre, 1000 sahte takipçi isteyen kullanıcılar, ortalama 18 doları gözden çıkarmak zorunda. RT isteyenler ise bu işlem başına 5 sent ödemeli. Dahası, tek seferlik yerine, paket alışveriş de mümkün.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.