Güncel

Sam Bankman-Fried, FTX'in çöküşünden bu yana ilk kez sesli röportaj verdi!

Sam Bankman-Fried, FTX'in çöküşünden bu yana ilk kez sesli röportaj verdi! Sam Bankman-Fried, herhangi bir yanlış yaptığını kabul etmedi!

Sam Bankman-Fried, FTX'in çöküşünden bu yana ilk kez sesli röportaj verdi!

FTX kripto borsasının çöküşünün ardından, eski CEO Sam Bankman-Fried (SBF) ile ilk kez bir röportaj yapıldı ve burada herhangi bir yanlış yapmayı reddetti. 

Sam Bankman-Fried, FTX'in çöküşünden bu yana ilk kez sesli röportaj verdi!

SBF'ye göre, kamuoyundaki iddiaların aksine, 29 Kasım'da YouTuber Tiffany Fong ile yaptığı bir röportajda, hesapları manipüle ettiği FTX'e arka kapı erişimi olmadığını söyledi.

Aynı zamanda SBF, Alameda'nın bilançosunu ele alma konusunda yanıldığını kabul etti ve durumun "kötü etiketlenmiş bir muhasebe olayı" olduğuna dikkat çekti.

“Bu sistemde kesinlikle bir arka kapı inşa etmekten hoşlanmıyorum. Sistemi zar zor kullanabiliyordum. Bu sistemi kullanıcı arayüzü açısından biliyordum. Alameda'nın FTX'teki bakiyelerinde oldukça büyük bir sayı ve utanç verici derecede büyük bir yeni bakiye ile yanılmışım ve bunun nedeni çok kötü etiketlenmiş bir muhasebe olayıydı" dedi.

İlginç bir şekilde SBF, FTX çöküşünün bildirilen likidite sıkışıklığından değil, "serbest piyasa hareketleri sırasındaki şeylerin büyük bir korelasyonu" olarak adlandırdığı şeyden kaynaklandığını iddia etti.

“Bu çöküşe neden olan şey likidite değildi. Çöküşe neden olan şey, hafife aldığım çok utanç verici başka bir şeydi, bu da serbest piyasa hareketleri sırasındaki şeylerin büyük korelasyonu, özellikle de pozisyonun kendisi ve bu hareketlerin devasa boyutu üzerinden akran tarafından tetiklendiklerinde.

Sam Bankman-Fried, FTX'in çöküşünden bu yana ilk kez sesli röportaj verdi! - Resim : 1

Avukatlarla Kavga 

Bankman-Fried, avukatlarının çöküşün tüm sorumluluğunu üstlenmesine karşı olduklarını belirtti. Röportaj sırasında, avukatların kamuya açık paylaşımlar yapma yaklaşımını onaylamadıklarını iddia etti. SBF'nin çöküşten sonra müşterileri durumun ilerleyişi hakkında bilgilendirmek için sürekli olarak Twitter'da paylaşımda bulunduğunu belirtmekte fayda var.

Özellikle, FTX'in çöküşünün ardından, düzenleyiciler, Sam Bankman-Fried bir yığın yasal sıkıntıyla karşı karşıya kalırken tüketicinin korunması için çağrıda bulunuyor.

Finbold tarafından bildirildiği üzere, FTX kurucusu ve borsanın destekçileri, 11 milyar dolarlık bir toplu davada dava edildi. Bir Florida mahkemesi nezdinde açılan davaya göre FTX, borsa ile ilişkili  getiri sağlayan kripto hesaplarını ihlal etmekle suçlanıyor.

Gerçekten de, Bankman-Fried'in Amerika Birleşik Devletleri'ne iade edilmesi ve çöküşteki rolü nedeniyle suçlamalarla karşı karşıya kalması yönünde artan çağrılar var.

Ayrıca, borsayı kullanan yatırımcılar ve müşteriler, herhangi bir tazminat şansı konusunda olası bir yol bekliyorlar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.