Güncel

Samsung, 1 saniyede 3 TV satışı gerçekleştiriyor

Samsung, mobil dünyasında sağlamış olduğu başarıyı TV'ye de taşıyor.

Samsung, 1 saniyede 3 TV satışı gerçekleştiriyor

Dünyanın önde gelen teknoloji devlerinden Samsung, mobil dünyasında sergilemiş olduğu başarının bir benzerine de TV platformunda gösteriyor. Özellikle CES 2013 etkinliğinde 4K ultra yüksek çözünürlüklü ve dünyanın kavisli ilk OLED TV’sini tanıtıan Samsung, bu alanda zirveye oynamaya devam ediyor.
1360047151_samsungcurvedoled-tv1.jpg

Bunun dışında neredeyse tüm ev aletlerinde ürünler pazarlayan Güney Koreli üretici, yüz binlerce çalışanı ile dev bir marka olmayı başardı. Görüntüleme birimi başkanı BK Yoon, şirket olarak bir saniyede 3 TV sattıklarını ve geçen yıl 184 milyar dolar gelir elde ettiklerini açıkladı. Kıdemli yönetici sözlerinin devamında:

“Kazançlarımızdan 9 milyar dolarını ar-ge bölümüne yatırarak daha büyük ve yeni ürünler geliştirmek için harcıyoruz. Mobil dünyasındaki sloganda –sonraki büyük şey- ibaresi gibi amacımız burada da –geleceğin büyük şeylerini- oluşturmaktır. Ülke, bölge ve kültür ayrımı yapmadan kişilerin evlerinde eğlenmelerini istiyoruz. Tüm çalışmalarımızı bu yönde sağlıyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.