Güncel

Samsung, ABD ordusu ve NSA'a sızıyor!

WSJ gazetesi yayınladığı bir haberde ABD Ordusunun Samsung'a 7.000 ünite akıllı telefon siparişi verdiğini yazdı.

Samsung, ABD ordusu ve NSA'a sızıyor!

Samsung şuanda dünya genelinde en fazla model çeşitliliği sunan akıllı telefon üreticilerinden biri konumunda bulunuyor. Dünya genelinin yanısıra ABD'de de oldukça popüler olan şirket yakında ABD kurumlarına sızmaya hazırlanıyor.

WSJ gazetesi yayınladığı bir haberde, ABD Ordusunun Samsung'a 7.000 ünite akıllı telefon siparişi verdiğini yazdı. Ayrıca dinleme olaylarıyla gündemden düşmeyen NSA içinde birkaç bin adet telefon siparişi aldığını ve anlaşmanın çok yakın olduğunu söyledi. WSJ'ye göre ABD, Blackberry'nin hakim olduğu kurumlarda cihaz çeşitlendirmeyi hedefliyormuş.

1392481558_img20140215170653.jpg

WSJ hangi modellerin sipariş verildiğine değinmemiş ancak Galaxy Note 2'nin en büyük aday olduğunu ima etmiş. Öte yandan NSA'ın Fishbowl Projesi ile çalışanlarının cihazlarını yükseltmeyi amaçladığını dile getirmiş. Ayrıca ABD Ordusu ve NSA, siparış verdiği cihazları kendi güvenlik yazılımı ile donatmayı planlıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.