Güncel

Samsung Akademi'ler büyüyor!

Ankara için son adımlar atıldı!

Samsung Akademi'ler büyüyor!

Samsung Electronics’in, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile, kurumsal sosyal sorumluluk çerçevesinde, teknik meslek lisesi öğrencilerine yönelik olarak oluşturduğu uygulamalı eğitim programı Samsung Akademi’nin, Ankara’da hayata geçmesine dair protokol Ankara Valiliği’nde imzalandı.

Tüm dünyada gençlerin eğitimine destek olmak icin yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi “Samsung Akademi”lerin sayısını, Türkiye’de arttırıyor. “SamsungAkademi” programı kapsamında, Ekim 2012’de T.C. Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle İstanbul’da başlatılan ilk uygulamanın ardından; Başkent Ankara’da ikincisinin hayata geçirilmesi amacıyla bir imza töreni düzenlendi.

1376572696_samsung.jpg

Ankara Valiliği’nde düzenlenen imza töreninde; Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, Ankara Vali Yardımcısı Yıldırım Uçar, Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Vahdettin Alim, Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zeki Eryücel, Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung ve Samsung Electronics Türkiye Pazarlama Direktörü Can Emci hazır bulundu.

1376572847_samsung-akademi-ankara-imza-toreni-01.jpg

Samsung Akademi çalışmaları kapsamında; öğrenciler Yenimahalle Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde kurulan yeni laboratuvarda uygulamalı teknik eğitim alma imkanına kavuşacak. Dört farklı ürün grubunu kapsayan ve güncel teknolojilerle uyumlu, teknik ekipmanlarla donatılmış laboratuvarda bir sene boyunca verilecek eğitimi başarıyla tamamlayan öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı ve Samsung onaylı sertifika almaya hak kazanacaklar.


İmza töreninde konuşan Samsung Türkiye Başkanı Yoonie Joung, Türkiye’nin, Samsung için farklı bir yere, farklı bir öneme sahip olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi; “Burası son derece güçlü bağlarla bağlı olduğumuz, özel bir ülke. Şimdiye kadar bu anlayışla toplumsal fayda sağlayan bir çok proje hayata geçirdik. Samsung Akademi ile bilgimizi ve kaynaklarımızı seferber ettiğimiz projelere bir yenisini daha ekleyelim ve gençlerimizin mesleki eğitimlerine katkı yapalım istedik.”

1376572755_16161957img9761.jpg

Samsung Akademi Ankara imza törenine konuşan Ankara Valisi Alâaddin Yüksel ise; “Samsung Electronics’in sayın yetkilileri, ülkemizin ve Başkent Ankara’nın çocuklarına karşı taşıdığı sorumluluğun en ulvî göstergesi olarak Ankara’nın eğitim yapılanmasına teknoloji ve bilişim alanında katkı sağlamak istemişlerdir. Kurumsal kimliği uluslararası alanda büyük bir saygınlık taşıyan Samsung Electronics’in, bu ülkede kazandıklarını, bu ülkenin çocuklarıyla paylaşma arzusu takdire şayan bir davranıştır. İmzaladığımız protokolün bu bakımdan anlamı büyüktür.” diye konuştu.

1376572767_kucuk.jpg

Samsung Electronics, tüketici elektroniğinin dört ana ürün grubu olan mobil cihazlar, beyaz eşya, ses ve görüntüleme cihazları, bilgisayar ve yan ürünleri ile ilgili uygulamalı eğitim verilmesini amaçlayanSamsung Akademi projesini, teknik meslek lisesi öğrencilerine yönelik olarak geliştirdi. Eğitim programı kapsamında; ürün teknik özellikleri ve onarımı, müşteri ile iletişim ilkeleri, Samsung servis altyapısı ve hizmet standartları ile ilgili eğitimler verilecek. İki dönem sürecek şekilde planlanan eğitim, bir öğretim yılı boyunca devam ediyor. Ankara’daki ilk yılında 200 öğrenciye ulaşmayı hedefleyen projede eğitimler haftada 2 gün, 3’er saat sürecek. Eğitimler okul öğrenim saatleri dışında 17.00 – 20.00 saatleri arasında düzenlenecek.

Program kapsamında öğrenciler, gerek ürünlerin teknik özelliklerini, gerekse de tamir ve teknik destek konusunu kapsayan uygulamalı eğitimleri, her alanın profesyoneli, uzman eğitmenlerden alacaklar. Programı başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan öğrenciler, okuldan mezun olmadan önce teorik eğitimi pratik eğitim ile pekiştirerek iş hayatı için önemli bir hazırlık evresi geçirmiş olacaklar.

Yorumlar
Misafir
super
Cevapla
Misafir
Samsung bu uygulamayı keşke Türkiye geneli birçok teknik meslek ağırlıklı liselerde yapsa.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.