Güncel

Samsung, akıllı saat reklamını Apple'dan mı kopyaladı?

Biraz geçmişe gitmeye ne dersiniz?


Bir Samsung ve Apple konusu ile daha karşınızdayız. Dün bu saatlerde sizler için açtığımız "Samsung mu daha değerli Apple mı?" konusunda çeşitli yorumlarla yıllık bütçe ve kazançlara değinmiştik. Bugün ise Samsung'un akıllı saati Galaxy Gear için çekilen reklam videosu üzerine konuşacağız.

Bilindiği üzere Apple, 2013 yılı içerisinde iPhone 5S ve iPhone 5C olmak üzere 2 farklı yeni model tanıtmıştı. Samsung, Apple'ın yeni ürünleri tanıtılmadan 2 hafta önce tanıttığı Galaxy Note 3 ve akıllı saati Galaxy Gear ile birlikte Youtube üzerinden tüm dünyaya canlı bir tanıtım yapmış, sektöre yeni bir ivme kazandırmıştı.

1381225496_samsung-galaxy-note3-gear.png

Tanıtımdan bir süre sonra reklam çekimleri için kolları sıvayan Samsung, yeni reklam filmleriyle birlikte gündemde epey geniş yer kaplamış, yeni reklam filmleri milyonlarca kişi tarafından beğeni kazanmıştı. O reklam filmlerinden birisi geçtiğimiz saatlerde internette yer alan dedikodularla birlikte Samsung'un yine hırsız olarak damgalanmasına sebep oldu.

Apple'ın 2007 yılında iPhone 2G modeli için çektiği reklam filminin senaryosunu aldığını iddia eden dedikodular Samsung'un başını ağrıtacağa benziyor. Zira 2007 yılında Hello adıyla bilinen reklam filmi bir takım ünlü oyuncuların yer aldığı senaryoya sahip. Samsung'un Gear için çektiği yeni reklam filminde de aynı konunu oluşu akıllarda çeşitli sorular bırakmayı başardı. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan reklam filmlerini izleyelim.

Apple'ın 2007'de çekmiş olduğu iPhone 2G reklam videosu!

Samsung'un 2013 yılı içerisinde çekmiş olduğu Gear reklam videosu!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.