Güncel

Samsung Apple ile yine dalga geçti

Samsung, Apple'ın harita uygulaması ile dalga geçti.

Samsung Apple ile yine dalga geçti

Apple'ın iOS 6'yı piyasaya sürmesi ile birlikte birçok uygulama iOS işletim sisteminden kaldırılıp yerine Apple'ın kendi uygulamaları koyulmuştu. Ancak Apple bu konuda o kadar da başarılı değildi. iOS 6'da Google Maps'e yere vermeyen Apple yerine kendi harita uygulamasını koymuştu. Ancak bu harita uygulaması, şirket için tam bir rezalet oldu.

Harita uygulamasında başarısız olan Apple kullanıcılar tarafından büyük eleştirilere maruz kaldı. Hatta Apple bu konuda kullanıcılardan özür bile diledi. Haritalardan sorumlu yetkilisini özür dilemediği için işten bile çıkardı.

1355507271_121214samsungg.hlarge.jpg

Birkaç gün öncede Apple Maps kullanan bir grup motorlu yolunu kaybetti ve ölüm tehlikesi geçirdi. Victoria eyaletindeki Mildura kentine gitmek isteten bir grup motorcu, harita uygulamasındaki yönlendirmeden dolayı 70 km ötedeki ulusal parkta kayboldu. Polis, su kaynağı bulunmayan ve sıcaklığın 45 dereceyi geçebildiği bölgede 'çok ciddi sorunlar yaşanmış olabileceğini' belirtti.

1355508294_samsung-maps1.jpg

Bu durumdan faydalanan Samsung, Apple'ın bu başarısızlığına gönderme yapan bir reklam düzenledi. Sydney kentindeki bir caddede bir çadır kuran ve yanına çamurdan kirlenmiş bir jip park eden Samsung, aracın önüne de mesaj içeren bir pano koydu. Mesajda, "Uups, Galaxy S III kullanmalıydınız. Güvenebileceğiniz nevigasyonu edinin" ifadesi yer aldı. Reklamda, Avustralya'da alınan Samsung Galaxy S III telefonlarının, standart olarak Navigon Australia uydu yazılımına sahip olduğu ifade edildi.

Yorumlar
serdar
herzaman samsung... çürük elma
Cevapla
xfd
bi kerede samsung tazminatini 5 cent lilk odeme seklinde yapmisti :) apple o parayi saklsyacak banka bulamamisti tirlar dolusu 5 cent :)))
Cevapla
Misafir
uydur ma yorum yapma hocam.. 5 cent olayı tamamen hikaye.. en basiti şöyle düşün. bu işin birde yüksek mahkemesi var oraya başvurmadan kabul eder misin bu işi.. istediğin yerde ara o haber sadece hikaye idi...
Cevapla
Tryouts
Anadolu insanı varken Türkiye'de maps uygulamalarına gerek var mı? Nereyi sorsan anlatırlar :)
Cevapla
Adam haklı.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.