Güncel

Samsung, Apple ve diğer markaları yasaklattı!

Bu yıl düzenlenecek 2014 Sochi Kış Olimpiyatları‘na sponsor olan Samsung‘dan yakışmayacak bir hareket geldi.

Samsung, Apple ve diğer markaları yasaklattı!

Bu yıl düzenlenecek 2014 Sochi Kış Olimpiyatları‘na sponsor olan Samsung‘dan yakışmayacak bir hareket geldi. Müsabakalara katılan sporculara Galaxy Note 3 dağıtacağı biliniyordu. Ancak yayınlanan bir rapora göre, Samsung’un bu desteğinin bir de karşılığı bulunuyor.

Samsung'un sporculara dağıttığı promosyon kitinin içerisinden çıkan klavuzda, açılış törenine katılacak olan sporculardan iPhone ve diğer marka ürünlerin logolarını gizleyerek kullanmalarını sart koşuyor. Bu yıl ki olimpiyat vurgusunu tamamen Galaxy Note 3 üzerine yapan Samsung, sporcuları da Galaxy Takımı olarak adlandımış. Dolayısı ile tüm dünyada bir çok TV kanalı tarafından canlı olarak yayınlanacak açılış törenlerinde sporcuların elinde başka marka telefonların görüntülenmesinin bu imajı ve tüm sponsorluk kampanyasını zedeleyeceğini düşünüyor.

1391716844_img20140206204555.jpg

Bu önlemin, Samsung'un en büyük rakibi iPhone'u hedef aldığı yine yapılan yorumlar arasında yer alıyor. Her ne kadar Samsung'un bu talebi sadece sporcular için olsa da bu girişim, firmanın iPhone'a olimpiyat yasağı uygulamak istediği şeklinde değerlendiriliyor. Ancak Samsung'un bu tarz bir girişimde bulunması çoğu çevrelerden büyük tepki almasına neden olmuş.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.