Güncel

Samsung Apple'a yine yenildi

Samsung ve Apple davası sonuçlandı. Sonuç Samsung için yine hüsran!


Apple ve Samsung’un arasında geçen kısmi yeniden duruşma sonunda bitti ve karar verildi. Salı günü görüşmelere başlayan San Jose jürisi, kararını açıkladı.

Karar Apple’ın lehine sonuçlandı ve Samsung orijinal iPhone tasarımı dahil olmak üzere Apple’ın beş patentini ihlal ettiği gerekçesi ile 290 milyon dolar ödemeye mahkum edildi. Aslında Apple 380 milyon dolar talep etmişti, verilen ceza önemli ölçüde düşük olsa da, yinede bu para ağır bir rakam.

1385103912_apple-vs-samsung-lawsuit.jpg

Yeniden gerçekleşen dava geçen yıl Yargıç Lucy Koh tarafından emredilmişti. 2012’de görülen davada Apple haklı görülmüştü ve 1 milyar 50 milyon dolar almaya hak kazanmıştı. O zaman ki jürinin yanlış hesap yaptığını düşünen Yargıç Koh, 600 milyon dolar ödenmesine ve kalan 450 milyon dolar için tekrar yargılanmasına karar verilmişti.

Samsung 52 milyon 700 bin dolar ödemesi gerektiğini iddia etti ancak, jüri Samsung’un 290 milyon dolar daha ödemesi gerektiğine karar verdi. Bununla birlikte Samsung, Apple’ın patentlerini ihlal ettiği gerekçesi ile 890 milyon dolar ödemeye mahkum edilmiş oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.