Güncel

Samsung Apple'a yüzde 20 zam yaptı

Elektronik dünyasının iki devi Apple ve Samsung, kavga etmekten bıkmıyor. HTC ile patent konusunda tarihi bir anlaşma yapan Apple, akıllı telefon piyasasındaki rekabeti etkileyecek uzlaşmanın bir gün sonrasında Samsung'dan zam yedi

Samsung Apple'a yüzde 20 zam yaptı

Küresel patent savaşlarında HTC ile anlaşmaya varan Apple, bir yandan mobil cihaz piyasasında kavga etmeyi sürdürdüğü Samsung karşısında gücünü artırmaya çalışıyor. En son söylentiler, Samsung’un aynı zamanda müşterisi olan Apple’a verdiği hizmetin ücretinde zam yaptığı yönünde.

Apple, ABD’de Ağustos ayında sonuçlanan patent davasında Samsung’dan bir milyar dolar tazminat almaya hak kazanmıştı. Samsung, jüri heyetinin Apple lehine karar verdiğini öne sürerek itirazda bulunmuştu. İngiltere’de ise Apple, Samsung’dan tasarımlarını çalmadığı için özür dilemek zorunda kaldı. Kısaca, Apple’ın iPhone 5, iPad ve iPod Touch cihazlarında kullanılan A6 işlemcisini birlikte ürettiği Samsung ile kavgası hız kaybetmeden devam ediyor.

1344024133_apple.png

YÜZDE 20 ZAM!

En son haberler, Samsung’un ABD’li şirkete yönelik fiyatlarını artırdığı. Gelişmenin, Apple-HTC anlaşmasına bir misilleme olmadığı ancak tazminat davasının bir karşılığı olduğu düşünülüyor.

SlashGear sitesinin verdiği bilgiye göre, Samsung, Apple için ürettiği mobil cihaz işlemcileri için aldığı ücrete yüzde 20 zam yaptı. A6 çiplerine yapılan zam bilgisini, Apple ve Samsung arasındaki pazarlıklarda yer aldığını ifade eden bir kaynak verdi. Aynı kişi, Apple’ın söz konusu fiyat artırımına karşı çıktığını da söyledi.

Yorumlar
sami
ne iş elmanın en önemli parçası olan a6 islemcisini samsung yapıyor. çok enteresan bi durum. telefonu faxcon yapıyor. ya bu elma ne yapıyor.
Cevapla
Misafir
Apple kendi kaşındı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.