Güncel

Samsung Apple'a zam yaptı

Samsung Apple'a verdiği bu hizmete zam yaptı.

Samsung Apple'a zam yaptı

Geçtiğimiz gün HTC ile Apple aralarında anlaşmaya vardı ve patent savaşına son verdiler. Apple'ın diğer yandan kavgalı olduğu Samsung karşısında güçlenmeye çalışıyor. Yeni gelen haberlere göre Samsung, aynı zamanda müşterisi de olan Apple'a verdiği hizmete zam yaptı.

Ağustos ayında Apple, ABD'de sonuçlanan görülen davada Samsung'dan bir milyar dolar tazminat kazanmıştı. İngiltere'de ise Apple, Samsung'dan tasarımlarını çalmadığı için özür dilemek zorunda kaldı. Apple'ın son model iPhone 5, iPad ve iPod Touch cihazlarında A6 işlemcisini Samsung ile birlikte üretiyor.

1352800643_121112iphone55.hlarge.jpg

Samsung'un Gelişmenin, Apple-HTC anlaşmasına bir misilleme olmadığı ancak tazminat davasına karşı ABD'li şirkete yönelik fiyatlarını artırdığı söyleniyor.

Yeni gelen haberlere göre Samsung, Apple için ürettiği mobil cihaz işlemcileri için aldığı ücrete yüzde 20 zam yaptı. Aynı kaynak Apple'ın söz konusu fiyat artırımına karşı çıktığını ancak kısa dönemde çip üretiminde kendisine yeni bir tedarikçi bulamayan Apple'ın, zam kararına boyun eğdiğini söyledi.

Yorumlar
muhammet
bu işte bi iş var, sanki savaşları da sanal!
Cevapla
malatyacrew44
dusunsenize apple cipi aliyor tel uretmeye calisiyor tabi samsungun yaninda fiss kalacak samsung elindeki en iyi cip i verirmi rakibine :))
Cevapla
goygoycu
telefonun kalbini en büyük rakibinden alıyor bitmissin elma
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.