Güncel

Samsung aynalı televizyon geliştirmek istiyor!

Samsung'un yıllar önce aldığı paten birçok kullanıcıyı heyecanlandırdı. Bu patent sayesinde televizyon kapandığı zaman bir sanat eserine dönüşecek.

Samsung aynalı televizyon geliştirmek istiyor!

Samsung, standart akıllı televizyonlarının yanı sıra oldukça farklı işlere de imza atmak konusunda kararlı gibi duruyor.

Samsung'un yıllar önce aldığı paten birçok kullanıcıyı heyecanlandırdı. Bu patent sayesinde televizyon kapandığı zaman bir sanat eserine dönüşecek ve  mobilyaların bir parçası gibi gözükecek. Samsung, 2016'nın sonlarına doğru bir Akıllı Ayna TV tasarımı için patenti almış durumda.

Samsung aynalı televizyon geliştirmek istiyor!

Akıllı aynalar zaten günümüzde mevcut ve kullanılıyor. Bunların bir kısmı CES 2019'da karşımıza çıktı. Her ne kadar henüz Samsung tarafından bir açıklama yapılmış olmasa da, bu patente bakılırsa Koreli dev de bu fikir üzerine düşünmüş gibi gözüküyor. 

Patentteki grafikler, yuvarlak köşelere ve ince çıkıntılara sahip olan düz, kare bir ekranı bizlerin beğenisine sunuyor. Cihaz açıldığı zaman diğer herhangi bir TV gibi çalışırken, kapatıldığı zaman büyük bir aynaya sahip oluyorsunuz. Patentteki görüntülerden biri, cihazın ayna olarak kullanılırken hava durumunu gösterdiği bir anı resmediyor. 

Bu patenti Samsung ilerleyen yıllarda hayata geçirir mi bilmiyoruz ancak oldukça ilginç bir fikir olduğu gerçek. Peki ya siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? 

Yorumlar
Maksat Uçmak
ee daha nolsun arkadaşlar :)
Cevapla
MS
Bir ara Vestel'de kendi çapında bu kervana katılmıştı... Resim çerçevesi şeklinde tv'leri vardı(tabii içi yine ekran), kapandığında tabloya dönüşüyordu. Mona Lisa vs...
Cevapla
Misafir
Bence iyi arastirin philips bunu 15 sene once yapmisti zaten nette gezinin biraz.hatta daha ilriye gidip masa cami olarak bile yapmisti :)
Cevapla
Yorumcu
Işık ol çık yani :)
Cevapla
harbi tip
Bunu Burdan alın :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.