Güncel

Samsung çalışanların maaşlarını donduruyor

Samsung, zarardan dolayı çalışanların maaşlarını dondurma kararı aldı.

Samsung çalışanların maaşlarını donduruyor

Samsung, akıllı telefon bölümünde yaşanan krizden dolayı 2015 için çalışanların maaşlarını dondurma kararı aldı. Samsung yetkilisinin YonhapNews sitesine yaptığı açıklamaya göre Koreli elektronik devi, bu yılki maaşları düzeltmek için çalışıyor ancak, kâr dayalı genel performans teşvikleri bu karardan etkilenmeyecek.

Samsung 2009’dan beri ilk kez çalışanların maaşlarını dondurmak için mecbur kaldı. İsmi açıklanmayan bir Samsung yetkilisi, yönetim ve çalışanların ücret dondurma konusunda anlaşmaya vardıklarını söyledi. Başka bir Samsung temsilcisi ise bu üzücü karar için Japon Yeni’nin zayıf konumu ile Çin ekonomisinin geç büyümesinin neden olduğunu söylüyor.

Şirketin üç çeyrektir üst üste kâr edememesi böyle bir karar almasına neden oldu. Galaxy S6 belki de şirketin tek umudu olabilir. Bakalım Galaxy S3 ile yükselişe geçen Samsung, Galaxy S6 ile kendini kurtarabilecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.