Güncel

Samsung, CES 2014'te neler tanıttı?

Samsung CES 2014'te; UHD TV'ye kavis, mutfağınıza marifetli bir şef, tabletlere üretkenlik ve görsel performans getiriyor.

Samsung, CES 2014'te neler tanıttı?

Samsung Electronics, 2014 CES Tüketici Elektroniği Fuarı’nda sektör standartlarını yeniden belirleyen farklı ürünleriyle; TV, mobil cihazlar ve elektrikli ev aletlerindeki teknoloji lideri konumunu bir kez daha pekiştirdi.

Samsung Electronics Eş-CEO'su Boo-keun Yoon, CES 2014’te sergilenen yeni nesil Samsung ürünleriyle ilgili olarak; “Samsung, inovasyonda bugün ulaşılan son noktada bulunuyor. Tüketicilerin ihtiyaçlarını derinlemesine kavrayış, mükemmel mühendislik sonuçları, yazılımda inovasyon ve akıllı tasarımı birleştirme yaklaşımımız, Samsung'u dünya çapında teknoloji lideri haline getiriyor” dedi.

Yoon, tüketici elektroniği sektörünün gelecek vizyonu hakkında ise tüketicilerin teknoloji taleplerini belirleyen dört mega trendin, “bağlantı, kentleşme, yaşlanma ve yeni çevresel ve toplumsal riskler” olduğunu söyledi.

 1389180378_curveduhdu9000frontre.jpg

“Geleceğin evi; güvenli, esnek ve bağlantılı olmalı" diyen Yoon, “Samsung, yeni nesil ürünleriyle ve küresel iş ortaklarıyla, geleceğin evleri ile ilgili çözümler üretme konusunda son derece avantajlı bir konumda yer alıyor” diye de ekledi.  

Samsung'un CES Tüketici Elektroniği Fuarı’nda tanıtımını gerçekleştirdiği önemli ürünler

  • 105 inç’lik ekranı, 21:9 görüntü oranı, 11 milyon piksel / 5120x2160 değerinde ekran çözünürlüğü ile gerçek sinematik deneyim yaşatan dünyanın en büyük kavisli UHD TV’si.
  • Samsung U9000 Serisi Kavisli UHD TV’ler, dünyanın ilk kavisli UHD TV ürünleri olmanın yanı sıra, “CES Yenilik Tasarım ve Mühendislik Ödülleriyle de onurlandırılan, Samsung’un 2014 yılı TV segmentindeki amiral gemisi olarak nitelendirilebilecek ürünleridir. Samsung U9000 serisi, 65 inç ve 55 inç’lik kavisli, şık ve daha minimalist TV’lerle tamamlanıyor.
  • Samsung, en iyi UHD TV deneyimini sunmak amacıyla; Amazon, Netfix, Comcast ve DIRECTV, M-GO gibi küresel medya ve film şirketleri ile de ortaklığa gittiğini duyurdu. Müşteriler, Hollywood film stüdyoları işbirliği sayesinde, bir "UHD video paketine" de sahip olabilecek.
  • Samsung’un yeni çamaşır ve kurutma makinesi serisi, 26 kg ile pazardaki en yüksek kapasiteyi sunarak ev işlerini hafifletiyor.
  • Samsung, tüketicilerin evlerini; aydınlatmadan klimaya, elektrikli ev aletlerine ve güvenlik sistemlerine uzanan geniş bir yelpazede tek bir uygulamayla kontrol etmelerine olanak sağlayan entegre bir platform olan yeni Akıllı Ev Konseptini de bu yıl sergiliyor.
  • Elektrikli ev aletleri alanında; yeni Chef Collection (Şef Koleksiyonu), Samsung teknolojisi ve tasarımıyla Club de Chefs'de bulunan Michelin yıldızlı ekibinin yemek pişirme tutkularını birleştiriyor.
  • En iyi tablet deneyimini sunan Samsung’un 12,2 inç’lik Galaxy NotePRO veTabPRO tabletleri, mobil cihaz kullanıcılarını, güçlü içerik ve üretkenliğin yanı sıra, sektöre yön veren WQXGA ekran, 4 milyondan fazla piksel ve kristal berraklığında çözünürlükle karşılıyor. Üretkenlik ve güçlü içerik açısından tüm beklentileri karşılayacak olan yeni tablet serisi, 8,4 ve 10,1 inç’lik Galaxy TabPRO ile tamamlanıyor. Tüm Galaxy NotePRO ve TabPRO tabletler, Android’in en popüler versiyonu olan 4.4 sürümü ile sunuluyor.
  • Yeni NX30değiştirilebilir lensli aynasız fotoğraf makinesi, gelişmiş 20.3 MP APS-C CMOS sensörü,elektronik vizörü, 1/8000 değerinde enstantane hızı ve 9 FPS’lik ardışık çekim kapasitesiyle, yüksek kalitede en hızlı şekilde fotoğraf çekmenizi sağlıyor. NX30’un, “NFC” ve “Wi-Fi” bağlantı özellikleriyle, iTag&Go’ fonksiyonu da en güzel anların uygun özelliklere sahip mobil cihazlarla anında paylaşılmasına imkan tanıyor.
  • Yeni Galaxy Camera 2 fotoğraf makinesi de üstün paylaşım özellikleri ve hızlı çekim performansını, mükemmel görsel kaliteyle birleştirerek 16,3 megapiksel’lik BSI CMOS sensörü, 21x optik zoom lensi, 1.6GHz Quad Core işlemcisi ve Android platform desteğiyle devrim niteliğinde yeniliklere imza atıyor.

Eşsiz Eğlence Deneyimi

Samsung, sadece satış rakamı itibarıyla değil, aynı zamanda dört modeli sinematik deneyim açısından kavisli olarak üretilen, 10 UHD TV’den oluşan geniş bir ürün yelpazesine sahip ilk şirket olarak da TV endüstrisine liderlik etmeye devam ediyor. Şirket, izleyicilerin tek düğmeye dokunarak kavisli ile düz ekran arasında geçiş yapabilmesine imkân sağlayan "bükülebilir TV" konseptini vitrine çıkardı. Bu TV’lerin de piyasaya sürülmesiyle, Samsung dünyanın TV izleme alışkanlığını köklü olarak değiştirecek gibi görünüyor.

 1389180406_notepro-1.jpg

21:9’luk görüntü oranı ve 105 inç’lik ekranıyla, dünyanın en büyük Kavisli UHD TV’si,klasik düz ekran bir TV’nin kontrast oranını iki katına çıkarıyor. Buna ilave olarak, yeni Auto Depth Enhancer (Otomatik Derinlik Artırıcı) ile izleyiciler gözlüksüz olarak da 3D etkisini yaşayabiliyor. Samsung’un UHD TV deneyimi, inanılmaz görüntü derinliği, detay ve renk doygunluğu sağlayan, HD ve Full HD içeriği UHD kalitesine yükselten ve en iyi detaylara imza atan PurColor teknolojisi ile bir kat daha artıyor. Samsung’un devrim yaratan kavisli tasarımı, geniş bir çevresel görüntüleme deneyiminin kapılarını aralıyor ve izleyen herkese, en iyi koltukta oturuyormuş hissini veriyor. Ayrıca Samsung'un yeni “Instant On Feature” özelliğiyle kullanıcılar artık televizyonlarının açılması için beklemek zorunda kalmayacak.

Araştırmalar, potansiyel TV alıcılarının çoğunluğunun yeni bir teknoloji satışa çıkmadan hemen önce, yanlış zamanda alım yapıyor olmaktan endişe ettiklerini ortaya koyuyor. UHD TV’ler için ilk "akıllı gelişim kitini" piyasaya süren Samsung, halen gerçek anlamda gelecek güvencesi sunan ilk şirket olduğunu da gösterdi. Hem seçilmiş HD televizyonları hem de bütün UHD TV’ler için geçerli olan akıllı gelişim kiti, televizyonunuzun en son standartlara uygun olarak çalışmasını sağlıyor ve en yeni teknolojiye evrilmesini sağlayan bir beyin nakli anlamına geliyor.

Samsung’un TV’leri, çoklu kullanım özelliklerini büyük ekrana taşıyan yeni çoklu-bağlantı özelliğinin yanı sıra, yeni “Smart Hub” ile de giderek daha akıllı hale geliyor. 2014 Samsung Smart Hub'da, kullanıcıların Electronic Arts (EA) ve Gameloft gibi önde gelen oyun üreticilerinin büyük ekran oyunlarının tadını çıkarmalarını sağlayan bir oyun paneli de bulunuyor. Bir önceki versiyona göre iki kat daha hızlı çalışan Samsung'un yeni 4 çekirdekli işlemcisi (Quad Core Plus) sayesinde, Akıllı TV performansı daha da güçlendirildi.

Samsung; Amazon, Comcast, DIRECTV, M-GO ve Netflix, gibi içerik sağlayıcılarla gerçekleştirilen işbirlikleri sayesinde, müşterilerine benzersiz bir UHD TV içeriği sunacak.                                                                                             

Mutfak ve oturma odanızı profesyonel ürünlerle bir üst seviyeye taşıyın

Samsung için bu yıl aynı zamanda, yemek pişirme tutkunlarının ve en tutkulu şeflerin ihtiyaçlarını karşılayacak ürünler geliştirmesini sağlayan, Michelin-yıldızlı Samsung Club Des Chefs'in içgörüleriyle geliştirilen, birinci sınıf uygulamalar bütünü olan Chef Collection için de başlangıç yılı olacak. Bu ürün serisi içersinde buzdolabı, ısıtıcı, fırın, mikrodalga ve mükemmel temizlik için devrim niteliğindeki “WaterWall” teknolojisini kullanan bir bulaşık makinesi de yer alıyor. Makine içindeki her alanı mükemmel temizleyen WaterWall teknolojisi, klasik bulaşık makinelerinde yer alan dönen püskürtme mekanizması yerine, suyun çizgisel olarak makinenin tüm alanlarına temas etmesini sağlayan yüksek basınçlı yıkama sistemiyle benzersiz.

  1389180431_foodshowcase.jpg

Samsung’un birinci sınıf Chef Collection dört kapılı buzdolabı, yiyeceklerin profesyonel olarak korunması ve saklanması açısından yeni bir dönemin işaretlerini veriyor. Üçlü soğutma sistemi ile bu eşsiz buzdolabı, yiyecekleri uzun süre taze ve lezzetli tutacak şekilde tasarlandı. Bunun yanı sıra, et ve balığı -1,11 derecede optimum soğuklukta tutan sıcaklık kontrollü bir bölmeye sahip olan ürün, böylece et ve balığın ocağa konmadan önce ideal sıcaklıkta kalmasını sağlıyor. Ayrıca çok amaçlı iç bölme sayesinde yiyecekleri saklamayıp marine ederken, aynı hazneyi fırın ve bulaşık makinesinde de kullanabileceksiniz. Buzdolabında ayrıca, soğutucudan derin dondurucuya ve tersine dönüştürülebilen çok amaçlı bir Fridge-in-Freezer bölmesi de bulunuyor. Tamamen dolu 34 alışveriş poşeti kapasitesine sahip olan Samsung'un bu yeni ürünü, pazardaki mevcut buzdolaplarından daha fazla miktarda yiyecek depolayabiliyor.

Samsung, Chef Collection Buzdolabı’na ek olarak, mükemmel tasarım ve dış görünümle birlikte, yiyecekleri daha uzun süre taze tutan ve akıllı iç depolama tasarımıyla yenilikçi buzdolabı teknolojisini birleştiren “Samsung Food Showcase” (Yiyecek Vitrini) buzdolabınıdaABD pazarında satışa sundu. Bu buzdolabında, soslar, içecekler ve atıştırmalıklara daha kolay erişim sağlayan bir dış kapı vitrininin yanı sıra, daha büyük taze gıdaların da daha uzun süre saklanması için bir bölme bulunuyor.

Samsung'un yeni çamaşır ve kurutma makinesi “WF9000”,ev işlerini hafifletmek için ideal bir seçenek. 25 kg çamaşır kapasitesine sahip olan bu makine, ortalama bir evde makineye bir defada konulan çamaşır yükünün dört katını, tek seferde yıkama özelliğine sahip. Samsung, deterjanı önceden çözerek güçlü ve aynı zamanda yumuşak bir köpük haline getiren “PowerFoam” teknolojisiyle, en yüksek kapasitede dahi daha derin, daha hızlı ve daha kapsamlı bir temizlik performansı sağlıyor. Yüksekliği daha az, teknesi ise geniş olan “EZ Reach Çamaşır Makinesi”, konsantre su püskürterek ve deterjanı dağıtarak, kumaşlara daha hızlı nüfuz eden patentli “AquaJet” temizleme teknolojisine de sahip.

Samsung, “VU7000 Motion Sync Upright” elektrikli süpürgeyle de ev temizliğinde farklılık yaratıyor. Devrim yaratan dikey tasarımıyla “VU7000 Motion Sync Upright”, daha fazla esneklikle, daha üstün manevra yeteneğine sahip. Bu modelde ayrıca, ana gövdeden ayrılarak dar alanlar için kullanılabilen bir el süpürgesi de bulunuyor.

Tek entegre platform ile “Bağlantılı  Evler” gerçeğe dönüşüyor  

Samsung’un yeni “Akıllı Ev konsepti, tüketicilerin evlerindeki farklı cihazları, entegre bir platform ve sunucu aracılığıyla, tek uygulamayla kontrol edebilmelerini sağlıyor. Tüketiciler; akıllı TV, dijital kamera, akıllı telefon veya Galaxy Gear gibi giyilebilir teknolojiler üzerinde bulunan tek bir uygulamayla, çamaşır makinelerinden aydınlatma ürünlerine ve klimalara kadar farklı cihazlarını, hem ev içinden hem de dışarıdan kontrol edebilecek. Cihaz kontrolleri ayrıca sesli komutlarla çalışacak şekilde de ayarlanabiliyor. Yani Samsung Gear'ınıza  "dışarı çıkıyorum" dediğinizde TV setiniz kapanacak ve ışıklar kendiliğinden sönecek. Akıllı Ev, başlangıçta üç ana servis üzerinden sunulacak; Ev cihazlarını izleme veya kontrol etmede tüketicilerin mobil cihazları veya Akıllı TV'lerinde bulunan standart ayarları kullanmalarına izin veren “Cihaz Kontrolü”; kullanıcıların evlerini, cihazlarındaki dâhili kameralar aracılığıyla gerçek zamanlı olarak izleyebilmelerini sağlayan “Ev Görüntüleme” ve satış sonrası servis alanında kullanılacak olan “Akıllı Müşteri Servisi”.

Tablet deneyiminde kurallar değişiyor

Üretkenlik, performans ve taşınabilirlik, Samsung’un yeni GalaxyPRO tablet serisini daha “Profesyonel” bir hale getiriyor. Galaxy NotePRO ve TabPRO, 4 milyondan fazla piksele sahip dünyanın ilk 12,2 inç WQXGA ekranı sayesinde, sektördeki en iyi görüntü deneyimini yaşatmaya hazır. Geleneksel 10 inç tabletlerden yüzde 48 daha geniş bir görüntüleme alanına sahip olan yeni tabletler, kullanıcıların büyüleyici Full HD videoları oynatmaları ve tek bir bakışta daha fazla bilgiyi görüntüleyebilmelerinin yanı sıra, akla gelecek her türlü içerik deneyimini geliştiren yeni ve daha güçlü bir performans sağlayacak.

Her iki model de kullanıcılara ekranda dört pencereye kadar içerik görüntüleme olanağı tanıyan Multi Window, Remote PC, e-meeting ve video konferans gibi gelişmiş üretkenlik özelliklerini destekliyor. Geliştirilmiş sanal klavyesi ise daha gerçekçi v bir yazma deneyimi elde etmenizi sağlıyor.  

Galaxy NotePRO ve TabPRO önceden tablete yüklenmiş veya ücretsiz olarak indirilebilen en üst düzey uygulama, ve içerikleri  paketiyle birlikte geliyor.

Samsung 8,4 inç ve 10,1 inç TabPRO modelleriyle de kullanıcıların istedikleri boyuttaki tabletleri seçmelerini sağlıyor.

NX30: Hızlı görüntü yakalama özelliğiyle yaşamın saklı anlarını keşfedin

Samsung’un yeni akıllı kompakt sistem kameraları, tüketicilere hızlı bağlantı ve kusursuz görüntü paylaşımı özelliklerini bir arada sunuyor. Güçlü DRIMe IV Görüntü işlemcisi, 20,3 MP çözünürlüklü APS-C CMOS Sensörü ve NX AF System II gibi yeni ve gelişmiş teknoloji özelliklerine sahip olan NX30 değiştirilebilir lensli aynasız fotoğraf makinesi, doygun renkler ve muhteşem bir netlikte her anı yakalamanıza olanak tanıyor. NX30’un yeni “Tag & Go" özelliği ile fotoğraf paylaşmak daha önce hiç olmadığı kadar kolay. Cihaz ayrıca, hareketli elektronik vizörüyle, farklı açılardan görüntü yakalamayı da kolaylaştırıyor.

 1389180464_nx30-and-18-55mm-3.jpg

Android destekli Galaxy Camera 2, profesyonel bir fotoğraf makinesinin görüntü kalitesini sezgisel paylaşım özellikleriyle birleştiriyor. Yeni nesil Galaxy Camera 2; 16 MP çözünürlük, 21x optik zoom ve 28 Akıllı Mod seçeneğiyle, Android platformundaki tüm avantajlara sahip, yüksek performanslı bir kamera olarak kullanıcıların beğenisine sunuluyor.


1389180479_16-50mm-f2-2.8-s-ed-ois-lens-1.jpg
1389180489_16-50mm-f2-2.8-s-ed-ois-lens-2.jpg
1389180498_16-50mm-f3.5-5.6-power-zoom-ed-ois-lens-b-1.jpg
1389180505_16-50mm-f3.5-5.6-power-zoom-ed-ois-lens-b-2.jpg
1389180512_16-50mm-f3.5-5.6-power-zoom-ed-ois-lens-w-1.jpg
1389180517_16-50mm-f3.5-5.6-power-zoom-ed-ois-lens-w-2.jpg
1389180524_chefcollection.jpg
1389180531_chefcollectiondishwasher.jpg
1389180537_chefcollectionrange.jpg
1389180543_curveduhdu9000frontre.jpg
1389180576_flatuhdu8550front.jpg

1389180878_foodshowcase.jpg
1389180891_galaxycamera23.jpg
1389180926_galaxycamera2b1.jpg
1389180941_notepro-1.jpg
1389180947_notepro-2.jpg
1389180954_notepro-3.jpg
1389180962_nx30-and-18-55mm-3.jpg
1389180968_nx3001.jpg
1389180977_sc20f70hc.jpg
1389180982_tabpro-8.4-1.jpg
1389180987_tabpro-8.4-2.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.