Galaxy Note 10.1, gayet sade, parlak ve güzel bir tasarıma sahip. İlk bakışda sadeliğinin yanında dikkat çeken bir diğer özelliği ise, çok ince olması. 8.9 mm değerde ve sadece 600 gram ağırlığında olan ürün, en hafif tabletlerden bir tanesi.

Ön kısmında fiziksel bir tuş yer almıyor. 10.1 inçlik HD ekran, katı plastikle çerçevelenmiş. Cihazın sağ ve sol yan taraflarında, minik hoparlörler yer alıyor. Cihazı yatay kullanırsanız, yanlardan tutmanız gerekir örneğin ve elleriniz hoparlörlerin üzerine gelirse ses kalitesinde boğukluklar yaşayabilirsiniz. Ancak hoparlörler üst kısımlarda konumlandırıldığı için böyle bir durumla da karşılaşmanız çok zorlaşıyor.

Baktığımızda, alt kısımda PC bağlantısını, akabinde veri aktarımını ve tabii ki şarj ihtiyacını karşılaması için giriş kısmı yer alıyor. Bir de Samsung'un SPen'i (Kalem) mevcut. Üst kısma baktığımızda ise, mikrofon girişi, sim kart girişi, microSD kart girişi, ses düzeyiyle alakalı tuşlar ve açma-kapama-uykuya alma tuşunu görüyoruz. Ha unutmadan, cihazın ön üst kısmında 1.9MP değerinde bir kamera mevcut. Tabii ki ana amacı Internet üzerinden görüntülü görüşmelere imkan tanımak.

Arka kısma geldiğimizde ise, cihazın parlak bir plastik maddeyle kaplandığını görüyoruz. Ön kısımdaki camın çizilmesi zor, ama arka kısımdaki plastik madde için aynı şeyleri söylemek güç. Ayrıca terlemeye bağlı olarak bir süre sonra kayganlaşabilme tehlikesi de bulunuyor. Neyse, Note 10.1'nin arka kısmında LED ışık ve 5MP değerinde ana kamera da yer alıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.