Samsung Galaxy S4 ilk izleminler ve inceleme! - Page 1

Görünüm
Her ne kadar Samsung'un bu kadar büyük bir telefonda polikarbonat kasa kullanma kararını onaylamasak da, telefonun son derece şık göründüğünü belirtmeliyiz. Ancak HTC One ve Sony Xperia Z gibi yakın rakipler Galaxy S4'le kıyaslandıklarında çok daha zarif görünüyorlar.

Samsung Galaxy S4 ilk izleminler ve inceleme! - Page 2

Boyutlar
Galaxy S4, 136,6 x 69,8 x 7,9 milimetre boyutlarında. Telefon sadece 130 gram ağırlığında. Bir karşılaştırma yapabilmeniz için hatırlatalım: Sony Xperia Z 147 gram ağırlığındaydı.

Samsung Galaxy S4 ilk izleminler ve inceleme! - Page 3

AMOLED ekran
Telefonun Full HD çözünürlüklü 5 inçlik Super-AMOLED ekranı ilk görüşte etkilemeyi başarıyor. Ancak ekranın büyük olması, telefonun kasasının da doğru orantılı olarak büyümesi anlamına geliyor. İlk denememizde, telefonu tek elle kullanmanın çok zor olduğu sonucuna vardık.

Samsung Galaxy S4 ilk izleminler ve inceleme! - Page 4

Sekiz çekirdekli işlemci
Türkiye'de piyasaya sürülecek olan modelin hangi işlemciyi kullanacağını henüz bilmiyoruz ama telefonun bazı modelleri sekiz çekirdekli işlemciye sahip olacak. 1,6 GHz hızındaki bu işlemci, yürütülen işleme bağlı olarak aynı anda sadece dört çekirdek kullanarak enerji tasarrufu yapıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.