Güncel

Samsung Galaxy S5, Galaxy Gear 2 ve Galaxy Fit Türkiye'de!

Samsung, merakla beklenen yeni telefonu Galaxy S5´i ve yeni Gear modellerini Türkiye için tekrar tanıttı.

Samsung Galaxy S5, Galaxy Gear 2 ve Galaxy Fit Türkiye'de!

Samsung Electronics, tüketicilerin merakla beklediği yeni nesil
Galaxy S5’in yanı sıra, giyilebilir teknolojinin özgürlüğünü, kolaylığını ve tarzını bir üst seviyeye taşıyan Gear 2 ve Gear Fit’i tanıttı.

 1397053870_galaxys536.jpg

Tüketiciler için önemli olan noktalara odaklanarak geliştirilen yeni Galaxy S5, sağlıklı bir yaşam için geliştirilmiş fitness özelliklerini, gelişmiş kamera işlevlerini ve gelişmiş cihaz koruma özelliklerini, şık bir tasarımla bir araya getiriyor. Samsung Gear 2 ve Gear Fit ise en iyi giyilebilir teknoloji deneyimini sağlamak üzere, tüketicilere tamamen entegre bir mobil yaklaşım sunuyor.

 1397053880_galaxys537.jpg

‘Kömür Siyah’ı ve ‘Parlak Beyaz’ı takiben, ‘Elektrik Mavi’si ve ‘Bakır Altın’ renk seçenekleri ile satışa sunulacak olan Galaxy S5’in tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatı; 16 GB için 2.199 TL, 32 GB için 2.299 TL olarak belirlendi. ‘Kömür Siyahı’, ‘Altın Kahverengi’ ve ‘Turuncu’ renk seçeneklerine sahip Gear 2 799 TL ve Siyah, Turuncu ve Gri renklerde tüketiciyle buluşacak Gear Fit ise 549 TL’lik tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatı ile sunulacak.

 1397053894_samsung-s5-lansman2.jpg

Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung,tanıtılan yeni ürünlerle ilgili değerlendirmesinde, Galaxy S5’in Samsung’un “insanlardan ilham alan inovasyon” vizyonunun bir parçası olduğunu vurguladı ve şunları söyledi: “Günümüzde tüketiciler, karmaşık bir teknolojiyi değil, ihtiyaç ve beklentilerine uyacak bir mobil deneyim arayışındalar. Stil sahibi görünüm, yüksek kamera performansı ve kendilerini zinde tutacak teknolojilere ilgi duyuyorlar. Pazardaki en rekabetçi ve premium akıllı telefon olan Galaxy S5 de tüm bu özellikleri sunacak şekilde tasarlandı. Üst düzeyde mobil entegrasyonu ve en gelişmiş mobil deneyimi vaat eden yeni Gear Fit ve Gear 2 ise tüketicilerin günlük yaşamlarına bire bir uyum sağlayacak.”Galaxy S5, zengin ve kişiselleştirilmiş bir mobil deneyim için tasarlandı

En güzel anları anında yakalayın.

Bugün akıllı telefonların en önemli özelliklerinden biri, değerli anları yakalamak ve kaydetmek olarak karşımıza çıkıyor. Yeni Galaxy S5; 16 megapiksellik arka kamerası, gelişmiş menü ve arayüzü ile birlikte üstün kamera işlevleri sayesinde, kullanıcıların zahmetsizce fotoğraf çekmelerini, düzenlemelerini ve kolayca paylaşmalarını sağlıyor.

 1397053906_galaxys550.jpg

Galaxy S5, 0,3 saniyeye kadar odaklanma sağlayan dünyanın en hızlı otomatik odaklanma özelliğini sunuyor ve gelişmiş Yüksek Dinamik Aralığı (High Dynamic Range) özelliği ile tüm koşullarda doğal ışık ve renkleri göz alıcı bir yoğunlukta görüntüleme deneyimi sunuyor. . Aynı zamanda Galaxy S5’in yeni Seçilebilir Odak özelliği, kullanıcıların aynı anda, bir nesnenin belirli bir alanına odaklanmasını sağlarken, arka planı bulanıklaştırabiliyor. Bu özellik ile kullanıcıların, Sığ Alan Derinliği (DOF) etkisi oluşturmak için özel bir lens setine ihtiyacı kalmıyor.

 1397053916_galaxys551.jpg

Toza ve suya dayanıklı donanım

Galaxy S5, IP67 toza ve suya dayanıklılık standardına sahip. Bunun yanı sıra cihaz, güvenli ve biyometrik ekran kilitleme özelliği sunan Parmak İzi Tarayıcı özelliği ile tüketicilerin güvenle kullanabilecekleri bir mobil ödeme deneyimi sunuyor. Ultra Güç Tasarrufu Modu, ekranı siyah beyaz görünüme çeviriyor ve pil tüketimini en aza indirmek için tüm kullanılmayan özellikleri kapatıyor. Galaxy S5’in 2800 mAh’lik pili 390 saat bekleme, 21 saat konuşma süresine imza atıyor. Galaxy S5, “Ultra Güç Koruma Modu” ile 12 güne kadar bekleme süresine ulaşıyor.

1397053934_galaxys552.jpg

Daha sağlıklı ve formda bir yaşam

Gelişmiş S Health 3.0 özelliğine sahip yeni Galaxy S5, kullanıcıların sağlıklı ve formda kalmalarına yardımcı olacak daha fazla araç sunuyor. Galaxy S5 adım ölçer, diyet ve egzersiz kayıtları ile yeni kalp atış hızı monitörü de dâhil olmak üzere sunduğu özelliklerle, kullanıcılar için kişisel egzersiz koçu görevini görüyor. Galaxy S5 kullanıcıları cihazlarını, zengin uygulama ekosistemi ve gerçek zamanlı egzersiz koçluğu sunan yeni nesil Gear ürünleri ile eşleştirerek, mobil deneyimlerini çok daha fazla kişiselleştirilebiliyor.

 1397053947_galaxys566.jpg

Zengin içerik, mobil hayatın her anını zenginleştiriyor

Samsung Galaxy S5 tüketicilerin günlük yaşamlarına anında uyum sağlayacak, daha zengin bir mobil deneyim için gelişmiş bir içerik dünyası sunuyor. Galaxy S5’te, daha formda bir hayat için kişisel bir egzersiz koçu görevi gören RunKeeper’ın yanı sıra, yüzlerce filme erişim sunan Samsung Sinema, Gameloft’un aksiyon, strateji, yarış, futbol, yapboz ve platform türünde her zevke uygun oyunlarını sunan %100 Oyun ve hayatın her anında müzikten vazgeçemeyenler için dijital müzik platformu Deezer gibi tüketicilerin kendilerine ayıracakları zamanı daha eğlenceli ve keyifli kılacak içerikler de bulunuyor.

 1397053963_galaxys567.jpg

Kullanıcıların iş bağlantılarını takip etme ve geliştirmelerinde fayda sağlayan Linkedin ise Galaxy S5’in iş dünyasına uygun içeriklerine ideal bir örnek. Aynı zamanda Galaxy S5’in 2 yıl süreyle ücretsiz 50GB depolama olanağı sunan Dropbox uygulaması sayesinde kullanıcılar, rahatlıkla çektikleri fotoğraf ve videoları, yarattıkları belgeleri, kaybolma riski olmadan saklama şansına da sahip oluyor. Galaxy S5 ile birlikte sunulan katma değerli içerik desteği, kullanıcılara toplamda 700 dolardan fazla maliyet avantajı da sağlıyor.

 1397053972_galaxys580.jpg

Mobil güvenli ödeme konusunda da fark yaratan Galaxy S5, PayPal işbirliği ile “Parmak İzi Okuyucu Kullanarak Alışveriş ve Ödeme Yapma” imkânı sağlıyor. Samsung Galaxy S5 kullanıcıları artık hareket halinde veya mağazadayken, PayPal ile kolay ve güvenli bir şekilde şifresiz alışveriş yapabilecekler.

Gear 2 ve Gear Fit: mobil özgürlüğün gelecek nesli

Giyilebilir teknoloji alanında öncü olan Samsung, Gear 2 ile mobil özgürlüğü bir üst seviyeye taşıyor. Gear Fit ise gelişmiş egzersiz özellikleri ile aktif hayata sahip kullanıcıların en iyi asistanı olmaya şimdiden aday.

 1397053998_gear27.jpg

Gear 2 kullanıcıların gelen çağrıları ve mesajları yönetebilmelerine olanak tanıyarak tamamlayıcı bir cihaz olma özelliği taşıyor. Gear Fit ise gerçek zamanlı birer kişisel egzersiz koçu görevi görerek, daha sağlıklı bir yaşam için kullanıcıların kişiselleştirilebilir egzersiz programı oluşturabilmelerini ve kalp atış hızlarını izleyebilmelerini sağlıyor.

 1397054030_gearfit9.jpg

Kayış üstü yerine ana gövdeye eklenen kamerası ile Gear 2, şık ve güçlü bir akıllı cihaz. Kayışı değişebilen akıllı saat, “Kömür Siyahı, Altın Kahverengi ve Turuncu” kayış rengi seçenekleri ile geliyor. Gear 2, kullanıcıların, ruh hallerine ya da giysilerine en uyumlu rengi seçmelerine imkân sağlıyor. Aynı zamanda ana ekranın arka planı, saat yüzü ve yazı tipi, kullanıcıların tercihlerini yansıtacak şekilde kişiselleştirilebiliyor.

 

Gear 2, dâhili IrLED sensörü ve WatchON Remote uygulaması ile TV ya da set üstü cihazlar gibi elektronik ürünleri kontrol etme özelliği ile kullanıcılara daha rahat bir kontrol sağlıyor. Bluetooth kulaklık ile tek başına kullanılabilen müzik çaların eklenmesi ise kullanıcıların akıllı telefonlarını evde bıraksalar dahi hareket halindeyken müzik dinleyebilmelerini mümkün kılıyor. Tizen tabanlı ilk platform olan Gear 2, kullanıcıların çok sayıda Samsung cihaza bağlanabilmesinin yanı sıra, gelişmiş bir uygulama ekosistemine erişmelerini de sağlıyor.

 1397054011_gear29.jpg

Kavisli Super AMOLED ekrana ve “Siyah, Turuncu ve Gri” renk seçeneklerine sahip Gear Fit, bileğe rahatça oturacak şekilde tasarlandı. Hareket halindeyken de “e-posta, SMS, alarm ve
S-planner” gibi Galaxy akıllı telefonlarından gelen bildirimlere anında ulaşmayı sağlayan Gear Fit, kullanıcılara günlük egzersiz bantlarından çok daha fazlasını sunuyor.

1397054054_gearfit9.jpg

Samsung’un yeni modelleri Nişantaşı’nda yeni açılan en büyük mobil mağazada

Tüketiciler, Nişantaşı Samsung Mobil Mağazasının 550m2’lik alanında en yeni ürünleri deneyip, kısa bir zaman içerisinde teknik servis ve bakım hizmetlerinden hızlı bir şekilde yararlanabiliyor. Türkiye’deki en büyük mağaza içi eğitim alanını bünyesinde barındıran Samsung Mobil Nişantaşı, aynı anda 16 kişiye ürünler hakkında detaylı eğitim verebiliyor. Barındırdığı en büyük “Smart Launch” alanıile uzman danışmanlar, aynı anda 5 kişiye yazılım güncelleme, veri aktarımı, uygulama yükleme ve efektif kullanım konularında destek verebiliyor.

 1397054069_galaxys581.jpg

Samsung, Nişantaşı mağazası içinde çocuklar için de özel bir alan bulunduruyor. Samsung’un çocuklara yönelik geliştirdiği cihazların sergilendiği alanda aileler mağazayı ziyaret ederken çocuklar da kendilerine özel ürünleri deneyimleyip oyun oynayarak vakit geçirebiliyor.

 1397054088_gearfit11.jpg

1397053870_galaxys536.jpg
Teknik Özellikler:

Samsung Galaxy S5 Ürün Özellikleri:

Ağ 

LTE Cat.4 (150/50Mbps)

Ekran

5.1” FHD Super AMOLED (1920 x 1080)

AP 

2.5GHz 4 Çekirdek Uygulama İşlemcisi

İşletim Sistemi

Android 4.4.2 (Kitkat)

Kamera

16MP (arka yüz), 2.0MP (ön yüz)

Video

UHD@30fps, HDR, video stabilizasyonu

Video Codec: H.263, H.264(AVC), MPEG4, VC-1, Sorenson Spark, MP43, WMV7, WMV8, VP8

Video Format: MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM

Audio

Audio Codec : MP3, AMR-NB/WB, AAC/ AAC+/ eAAC+, WMA, Vorbis, FLAC

Audio Format: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA

Kamera Özellikleri

HDR (Zengin Ton), Seçilebilir Odak, Sanal Tur Seçimi, Shot&More

Ek Özellikler

IP67 Toza ve Suya Karşı Dayanıklılık

Ultra Güç Tasarruf Modu

Download Booster

S Health 3.0

Quick Connect

Özel Mod (Private Mode)

Çocuk Modu (Kids Mode)

Google Mobile Servisleri

Chrome, Drive, Photos, Gmail, Google, Google+, Google Settings, Hangouts, Maps, Play - kitaplar, Playoyunlar, , Play Play Store, sesli arama, YouTube

Bağlantı

WiFi: 802.11 a/b/g/n/ac HT80, MIMO(2x2)

Bluetooth®: 4.0 BLE / ANT+

USB: USB 3.0

NFC

IR Remote

Sensör

Hızölçer, Jiroskop, Yakınsama, Pusula, Barometre, Hall, RGB Ortam Işığı, Hareket (IR), Parmak İzi Tarama, Kalp Atış Hızı Ölçer

Hafıza

RAM: 2GB

Dâhili Hafıza: 16/32GB

128G’ye kadar microSD yuvası

Boyut

142.0 x 72.5 x 8.1mm, 145g

Pil

2800mAh - Bekleme Süresi: 390 saat / Konuşma Süresi: 21 saat

 

Samsung Gear 2 Ürün Özellikleri

 1397054011_gear29.jpg

Ekran

1.63” Super AMOLED (320 x 320)

AP 

1.0 GHz Çift Çekirdek İşlemci

İşletim Sistemi

Tizen tabanlı giyilebilir platform

Kamera

Gear 2 : 2.0 Megapiksel Akıllı Odaklama (1920x1080, 1080x1080, 1280x960)

Gear 2 Neo: N\A

Video

Kodek: H.264, H.263

Format: 3GP, MP4

HD(720p, @30fps) Oynatma ve Kayıt

Ses

Kodek: MP3/AAC/AMR/Vorbis

Format: MP3, M4A, AAC, OGG

Kamera

Özellikleri

Otomatik Odaklanma Özellikli Kamera, Ses ve Görüntü, Konum Etiketleri, İmza

Ek

Özellikler

Fitness Özellikleri:

  1. Kalp Atış Hızı sensörü
  2. Adım ölçer
  3. Egzersiz

Tek Başına Kullanılabilir Modlar: Yürüme, Koşma

Tamamlayıcı Modlar: Bisiklet, Tempolu Yürüyüş

  1. Uyku ve Stress (İndirilebilir)

Bluetooth® Kulaklık ve Hoparlör ile Müzikçalar

WatchON Remote: IrLED Sensör ile Uzaktan Kumanda

Temel Özellikleri:

-    Bluetooth ile Arama, Kamera, Bildirimler (SMS, E-posta, Uygulamalar)

 Medya Denetimcisi, Takvim, Akıllı Aktarma, Kronometre, Zamanlayıcı, Hava Durumu

Ek Özellikler (İndirilebilir):

-    Hesap Makinesi, ChatON, El Feneri, Hızlı Ayarlar, Sesli Not Alma

Değiştirilebilir Kayış

Renk Seçenekleri:

-    Gear 2 : Kömür Siyahı, Altın Kahverengi ve Turuncu

-    Gear 2 Neo : Kömür Siyahı, Gri and Turuncu

IP67 Sertifikalı Toz ve Suya Dayanıklı, Gürültü Engelleme

Sunulan Uygulamalar

Banjo, BMW, CNN  Conde Nast, Expedia, eBay, Evernote, Feedly, GARMIN, Glympse,

GM (Onstar 4GLTE), iControl, Line, Path, Paypal, RUNTASTIC, Volkswagen, Weather Channel, Under Armour (Map my fitness)

***Tüm uygulamalar ülkelere göre değişiklik gösterebilir.

Samsung Hizmetleri

Samsung Apps

Bağlantı

Bluetooth® v4.0 LE, IrLED

Sensör

Hız Ölçer, Jiroskop, Kalp Atış Hızı

Bellek

RAM: 512 MB

Depolama: 4 GB Dahili Bellek

Boyut

Gear 2 : 36,9 x 58,4x 10,0 mm, 68 g

Gear 2 Neo: 37,9 x 58.8 x 10,0 mm, 55 g

Pil

Standart Pil, Li-ion 300 mAh

Standart Kullanım 2-3 gün, Düşük kullanım ile 6 güne kadar

 

 

1397054148_gearfit14.jpg

Samsung Gear Fit Ürün Özellikleri

 

Ekran

1.84” Curved Super AMOLED (432x128)

Ek

Özellikler

Adım Ölçer, Egzersiz, Kalp Atışı, Uyku Modu, Kronometre, Zamanlayıcı

Bildirimler (SNS, Call, E-mail, Apps)

Program, Akıllı Bekleme, Media Controller

Değiştirilebilir Kayış

IP67 Toza ve suya dayanıklılık

Bağlantı

Bluetooth® v4.0 LE

Sensör

Hız Ölçer, Jiroskop, Kalp Atış Hızı

Boyut

23.4 x 57.4 x 11.95 mm, 27g

Pil

Standart pil 210mAh

Standart kullanım 3~4 gün, Düşük kullanım 5 güne kadar

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.