Güncel

Samsung, Galaxy Z Fold 5'te Ahtapot gibi kıvrım kıvrım kıvrılabilecek!

Samsung geliştirmiş olduğu ekran teknolojisiyle adından söz ettirebilir. Şirket, akıllı telefon piyasasında son zamanlarda yükselişe geçen ender firmalardan birisi. Bunun arkasında tab iki Ar-Ge desteği var. İşte detaylar.

Samsung, Galaxy Z Fold 5'te Ahtapot gibi kıvrım kıvrım kıvrılabilecek!

Samsung'un katlanır telefonları, mobil alanda pahalı olsa da giderek daha popüler bir hale geliyor. Koreli şirket yenilik söz konusu olduğunda hiç yerinde durmuyor.; Şirketin yan kuruluşu, 360 derece dönebilen bir katlanabilir ekranı tanıttı. Gelin detaylarına yakından bakalım.

Samsung katlanır ekranlı teknolojiye çok güveniyor

Samsung Display, Flex In & Out adlı yeni prototip tanıttı. Bu model ile mevcut Galaxy Z Fold serisi arasındaki en büyük farksa, tam 360 derece dönerek ekranın hem içe hem de dışa doğru katlanabilme yeteneği.

Samsung Display'in Kore haber kaynaklarına göre, bu yeni işlevsellik "kullanıcı rahatlığını" en üst düzeye çıkarırken, en boy oranı kullanıcının telefon kullanımına bağlı olarak değiştirilebilecek.

Samsung Galaxy Fold 5 serisinde her yere dönebilen ekran sunacak!

Ekranın önünde ise Xiaomi patentli su damlası menteşe tasarımı kullanılacak. Bu damlacık tarzı menteşenin mevcut "U" şekline göre önemli avantajı, ekran tamamen açıldığında neredeyse görünmez bir görüntü sağlaması. Üstelik ekran, Z Fold 4 gibi hafif bir boşluğa sahip olmanın aksine tamamen düz bir şekilde katlanabilecek. Yeni tasarım ayrıca ekranın dayanıklılığını ve katlanabileceği katlama/açılma sayısını da artırıyor.

Bu yılki Galaxy Z Fold 5'in su damlası menteşeyle gelebileceği henüz net değil. Bazı  söylentilere göre Samsung'un Flex In & Out ekranını bir sonraki katlanabilir cihazında uygulayabileceği düşünülüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.