Güncel

Samsung Galaxy'ler çevre dostu!

Samsung, Galaxy serisinde çevre dostu ambalaj kullanarak galaksiyi koruyor.

Samsung Galaxy'ler çevre dostu!

Samsung Electronics, Galaxy serisinde kullandığı çevre dostu ambalajlar ile enerji tüketiminin azaltılmasını ve atıl kaynakların geri dönüşümünü desteklemenin yanı sıra  serinin yeni nesil çevre dostu malzemeler kullanarak sürekli geliştirilmesini de hedefliyor.

Samsung BT ve Mobil İletişim Bölümü Başkanı JK Shin: “Akıllı telefonların popülaritesi arttıkça, şirketlerin çevre dostu ürünler üretme sorumluluğu da artıyor. Çevre dostu ambalajlar geliştirmek ve bunları Galaxy serimizde kullanmak suretiyle, çevre dostu bir şirket olma rolümüzü daha da güçlendireceğiz” dedi.

Samsung Electronics’in daha önce Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 ürünleriyle başlattığı çevre dostu girişimleri Galaxy 5’te de sürüyor. Galaxy S5’in kullanma kılavuzunda ve ambalajında %100 geri dönüşümlü kâğıt kullanan şirket daha önce Galaxy S4’te %100 geri dönüşümlü kâğıt ambalaj malzemesi kullanarak CO2 emisyonunu yaklaşık 1000 ton azaltmıştı. “Çevre Dostu Mobil Ambalajı” ile 110.000 ağacın korunmasına destek olan Samsung 2014 IF Tasarım yarışmasında Ambalaj kategorisinde ödül kazanmıştı.

Yeni Galaxy S5’in doğal olarak ayrışan plastik ambalajı ve şarj kılıfında ise geri dönüştürülebilir, plastik ve petrol bazlı çözücüler içermeyen soya mürekkebi kullanılıyor. Böylece toprak ve deniz ortamlarının kirlenmesi önlenmiş oluyor. Kullanma kılavuzunda ve kutuda kullanılan soya mürekkebi ise baskı çalışmasının yapıldığı ortamı iyileştirirken yıllık petrol bazlı çözücü kullanımında da 30 ton tasarruf sağlıyor.

Samsung Electronics’in çevre dostu teknolojileri kullanma çabalarının sonucunda Galaxy S4 Kore, ABD, İngiltere ve Almanya’nın da dahil olduğu 6 ülkede çevre dostu ürün olarak belgelenmiştir. Galaxy serisine 2011’den bu yana 6 ülkede 213 kez çevre dostu sertifikası verilmiştir.

Ayrıca Galaxy S3 yüksek verimliliğe ve güç tasaruflu şarj cihazıyla İngiltere merkezli Karbon Vakfı’ndan ‘karbon ayak izi’ sertifikası, Galaxy Note 3 ise geri dönüşümlü plastikten yapılan şarj cihazıyla ABD merkezli küresel sertifikasyon kuruluşu UL’den (Underwriters Laboratories) ‘ECV’ (Environmental Claim Validation – Çevre Dostu) sertifikası almıştır. Bunlara ek olarak Galaxy S4 de, yüksek verimliliğe sahip şarj cihazı ve düşük enerji tüketen bir teknoloji kullanması, zararlı madde kullanmaması ve çevre dostu ambalaj teknolojileri uygulaması nedeniyle ‘Yeşil Telefon’ seçilmiş ve EISA’nın (European Imaging and Sound Association – Avrupa Görüntüleme ve Ses Birliği) 2013-2014 EISA Yeşil Ödülü’nü almıştır. Bu itibarla gerek Kore’de, gerekse diğer ülkelerde ilgili kategorilerde 10 ödül alarak, çevre dostu ürün olarak tescil edilmiştir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.