Güncel

Samsung Google'ı satın mı alacak?

Yeni iddialar imkansız gibi görünüyor.

Samsung Google'ı satın mı alacak?

Teknoloji analisti Horace Dediu Apple'ın yaptığı büyük sıçramayı önceden görerek meşhur olmuştu. Analistin son yazısı olay yaratacak şekilde oldu. Horace Dediu son yazısında birçok kişiye belki de imkansız gelecek bir iddiada bulundu.

Horace Dediu iddiasını, Samsung'un mobil bölümünden elde ettiği faaliyet gelirinin Google'ın toplam faaliyet gelirinden fazla olmasına dayandırarak yaptı. Ünlü analist, iki sene önce akıllı telefon pazarına giren Samsung'un bugün sadece bir çeyrekte 50 milyon adet akıllı telefon sattığını söyledi ve "Artık sektödeki karların yüzde 40'ı Samsung'a geliyor" dedi.

1353241671_google-samsung.jpeg

Google'ın Android işletim sistemine bağımlı olarak Samsung'un bu gelişiminin olduğunu söyleyen analist bu konu hakkında şunları dedi:

-Neden Google veya sahibi olduğu Motorola Android işletim sistemiyle Samsung kadar başarılı olamıyor?

-Samsung'un gelirleri ve kârı Google'ı satın alacak boyuta ulaştığında Android platformunu kendi kontrol etmek istemez mi?

Eğer bu satın alma gerçekleşirse Dediu'nun daha çok ünlenmesine enden olacaktır.

Yorumlar
hasan
Ben google olsam YouTube aldigim gibi once Samsung u sonra da guney kore yi satin alir otururdum.
Cevapla
sahil07
google olarak komple satmazlar ama androidi belki atabilirler
Cevapla
opdima
Android platformunu satın alacak olursa Samsung, bence androidin diğer markalar açısından hiç bir çekiciliği kalmaz, çünkü artık Samsung'un ürettiği ve optimize ettiği bir yazılım haline gelecek. Diğer markaların yazılım açısından rakibine bağımlı olmak istemeyeceğini düşünüyorum ve bence android büyük yara alır. Ne de olsa linux tabanlı ve diğer firmalar androidden ötürü bir şekilde Samsung'a bağlı olacaklarına kendi yazılımlarını geliştirirler. Gerçi bir süre sonra artık androidden de sıkılacağız değişiklik iyi olur bu yüzden alacaksa devam etsin Samsung :)
Cevapla
Tech Freak
Aksam aksam guldum.
Cevapla
s@mi
samsungun googleyi komple alması zor ama androidin bu liderliği çok sürmez. android kadar işlevsel ama android kadar enerji harcamayan daha stabil bi işletim sistemi muhakkak gelecektir. olaya bak 1gb ram var 800 mb si telefonun sistemi tarafından kullanılıyor.her şeyi silip fabrika ayarlarina dönünce 400 mb boş yer kalıyor ramde. bilgisayarım bile daha az ram harcıyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.