Güncel

Samsung iPhone'ları ezdi geçti!

İşte iki dev firma arasındaki inanılmaz rekabetin galibi!


Son yılların en büyük mobil cihaz üreticilerinden olan Apple ve Samsung, 2012 yılı içerisinde oldukça büyük satış rakamlarına ulaşmayı başardılar. Geçtiğimiz aylarda çıkarttığı yeni akıllı telefonu Galaxy S3 ile tüm dünyayı kasıp kavuran Samsung, kulvarında kendisine rakip tanımıyor.

Onlarca telefon arasında yapılan testlerde yine en büyük başarıyı Galaxy S3 gösteriyor. Geçtiğimiz aylarda yapılan araştırma ve analizlere göre, Apple'ın 2012 yılı içerisinde en karlı Amerikan şirketleri arasında olması bekleniyordu. Bu kısmı nihayet Apple'ın da umduğu gibi geçti. Şirket,  geçtiğimiz yıllara kıyasla yıldan yıla %20 gibi bir rakamla büyüdüğünü, yani 8.8 milyar dolarlık bir kar elde ederek değerini 35 milyar dolara çıkarttığını ilan etti.

1343375542_aa.jpg
Amerika cephesinde hal böyle iken, dünya devi Güney Kore'li üretici Samsung ise Apple'ın satış rakamlarını alt üst etmeyi başardı. Yaklaşık 1 ay önceki istatistikleri değerlendirecek olursak, Galaxy S3'ün 10 milyonun üstünde satış yaptığı biliniyordu. Bu rakamın, günümüze geldiğinde şuanda 19 milyonu geçtiği tahmin ediliyor.

1343375761_samsung-s3-vs-apple-4s1-540x334.jpg
Kısaca özetleyecek olursak, Samsung çıkardığı üst düzey akıllı telefonlarından Galaxy S, S2, S3 gibi modellerle hatta sadece S3 ile Apple'ın bütün iPhone'larını üst üste koyarak çignedi geçti diyebiliriz. Samsung'un bu inanılmaz başarısının ardında şirketin ciddi politikası ve şüphesiz mükemmelliğin bir ürünü olan Android yatıyor.

Şunu da belirtmek gerekirse Apple, son çıkardığı yeni iPad için 15.4 milyon birimlik satış başarısı beklerken bunu 17 milyona çıkarmayı başardı. Bu da Apple'ın hedeflediğinden daha iyi bir  başarıya sahip olduğunu gösteriyor fakat Samsung bu başarıyı yine gölgede bırakmayı başarıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.