Güncel

Samsung, OLED ekran üretiminde 300 milyon barajını geride bıraktı

Samsung, OLED ekran üretiminde önemli bir eşiği geride bıraktı.

Samsung, OLED ekran üretiminde 300 milyon barajını geride bıraktı

Dünyanın önde gelen panel üreticilerinden Samsung, aynı zamanda OLED ekran teknolojisinin de öncü ismi. CES 2013 etkinliğinde OLED ekranlı çözümler sunan Samsung, üretim teknolojisinin kat ettiği gelişimi de gözler önüne serdi.

2007 yılında başlayan OLED ekran üretimi, 4.5 yılda 100 milyon barajını geride bırakırken, 1.5 yılda ise 200 milyon üretim performansı sergilendi. Toplamda 300 milyon OLED ekran üretimi gerçekleştiren Samsung, günlük ise ortalama 470 bin panel üretimi gösterdi.
1359320913_samsungoledtv2013.jpg

TV’lerde yoğun olarak kullanılan ekran teknolojisi son dönemde ar-ge çalışmalarında sağlanan başarı ile esnek bir yapıya büründü. 2013 yılı son dönemi ya da 2014 yılı başlarında esnek ekranlı ilk ürünler karşımıza çıkacak.

Yorumlar
ufukd
led ile oled aynı şey değil yahu. sapla samanı karıştırıyorsunuz. oled tvler daha bu sene yapılmaya başlanıcak, şimdiye kadarı yapılanlar edge-lit led tvler, veya led tv işte, oled değil.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.